MGKS w czołówce (okręgówka)

Najwyższe zwycięstwo w 18. kolejce rozgrywek odniosła Zatoka Braniewo, która na wyjeździe pokonała Syrenę Młynary 8:2. Pewne trzy punkty wywalczyło także MGKS Tolkmicko które nadal ma spore szanse na awans do IV ligi.

Z sześciu zespołów z naszego regionu aż cztery podczas minionego weekendu mogły cieszyć ze zwycięstwa. Największe powody do radości mieli piłkarze Zatoki Braniewo, którzy pokonali aż 8:2 Syrenę Młynary. Wyrównana walka toczyła się jedynie w pierwszej połowie, choć i tak skuteczniejsi byli w niej piłkarze z Braniewa. Pierwszą bramkę zdobył już w 6 min. Krzysztof Sikorski. Niespełna kwadrans później po trafieniu Wiktora Kuczkowskiego Zatoka prowadziła 2:0. Wprawdzie w 24 min. kontaktową bramkę dla Syreny zdobył Tomasz Czarnecki, ale ostatnie słowo w tej połowie należało do Zatoki. Ponownie na listę strzelców wpisał się Sikorski i Zatoka po pierwszych 45 minutach prowadziła 3:1. Ten sam zawodnik niespełna trzy minuty po wznowieniu gry podwyższył prowadzenie na 4:1. W kolejnych - goście jeszcze czterokrotnie umieszczali piłkę w siatce rywali, natomiast Syrena odpowiedziała zaledwie jednym celnym trafieniem Czarneckiego.
     Trzy punkty wywalczył aspirujący do awansu MGKS Tolkmicko. Zespół prowadzony przez trenera Adama Borosa tym razem pokonał na wyjeździe Czarnych Rudzienice 2:0. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej lepiej i skuteczniej zaprezentowali się zawodnicy z Tolkmicka. W 68 min. po bramce Krzysztofa Bukierta MGKS objął prowadzenie. Wynik spotkania ustalił w 84 min. Mariusz Dreszler.
     Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej zanotowała Concordia Elbląg, która na własnym boisku pokonała Dzidka Ossa Biskupiec Pomorski 2:1. Spotkanie udanie rozpoczęło się dla elblążan, którzy już w trzeciej minucie za sprawą Wojciecha Chuderskiego objęli prowadzenie 1:0. Tuż przed końcem pierwszej połowy ładnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Adam Licau i Concordia prowadziła 2:0. Po zmianie stron gra nieco się wyrównała, a kibice zobaczyli już tylko jedną bramkę. Honorowym trafieniem dla zespołu z Biskupca Pomorskiego popisał się w 69 min. Kulesza.
     Bez większych problemów kolejne trzy punkty zdobyli Błękitni Orneta, którzy pokonali na wyjeździe niżej notowaną Olimpię Kisielice 3:1. Pierwsza połowa to zacięta walka obu zespołów i kilka niewykorzystanych dogodnych sytuacji. Inaczej było w drugiej części meczu. W 60 min. niemoc strzelecką przełamał Wojciech Uzar i Błękitni objęli prowadzenie. Dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Kamil Gołębiewski. Gospodarze zdobyli wprawdzie bramkę kontaktową po tym jak rzut karny pewnie wykonał Łubek, ale ostatnie słowo należało do Błękitnych. Wynik meczu na 3:1 ustalił Żmijewski.
     Wysokiej porażki na własnym boisku doznała także Wałsza Pieniężno przegrywając z wiceliderem Startem Nidzica aż 0:6. Dwoma trafieniami dla gości popisał się w tym meczu R. Sobotka.

Komplet wyników 18. kolejki: Grunwald Frygnowo - GKS Stawiguda 2:1 (1:1), Concordia Elbląg - Dziadek Ossa Biskupiec Pomorski 2:1 (2:0), Olimpia Kisielice - Błękitni Orneta 1:3 (0:0), Wałsza Pieniężno - Start Nidzica 0:6 (0:2), Syrena Młynary - Zatoka Braniewo 2:8 (1:3), Czarni Rudzienice- MGKS Tolkmicko 0:2 (0:2), GKS Wikielec - Olimpia Olsztynek 0:2 (0:0), Tęcza Miłomłyn - Iskra Narzym 0:0.

• No to Syrenka w A klasie...Szkoda. Ale czy mogło być inaczej? Odeszło 2 najlepszych, którzy strzelali bramki. Wcale sie im nie dziwie. Ciekawe co teraz z Młynarami zrobi Tolkmicko.
    0
    0
    Ju-Piter(2005-04-12)
  • brawo trener BOROS DLA MNIE NAJLEPSZY TRENER W REGIONIE!!! Z TAKIM TRENEREM TOLKMICKO NAPEWNO AWANSUJE DO 4 LIGI!!!!!! MOJ BYLY TRENER SUPERRRRRRRRRRRRRRR!!!!!
  • Tolkmicko IV liga??? Sportowo i piłkarsko-owszem. Ale organizacyjnie-DENKO. Czyli nic nowego.
  • Tolkmicko gra ładnie lecz brakuje im skuteczności!!!Chyba wypalili się troche w sparingach, brakuje im gazu.Grają bajeczną piłkę i finezyjną lecz bez bramek.Stać ich na więcej!!!Chciałbym zobaczyć jak dają baty Olimpii Elbląg. Jestem pewien, że dadzą im rade!!!Tolkimcko - Olimpia 2:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak trzymać chłopaki.Jestem z Wami!!!!
    0
    0
    Cezary(2005-04-14)
  • MGKS najleprzym klubem jest !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Słyszałem że w Tolkmicku nie mają na browarka po meczu a co dopiero obiad po dalszych wyjazdach. NIE ŁADNIE>
  • DERBY Z MŁYNARAMI MOGĄ BYĆ CIĘŻKIE BĘDĄ KOPAĆ PO NOGACH CHŁOPAKÓW Z TOLKMICKA
  • Chłopaki nie maja na browara,bo kierownik musi za coś tankować!!!!!!!!!!!Dużo się slyszy na ten temat!!!!!!!Współczuć tylko, co dopiero będzie jeżeli awansują do IV ligii!!!!!
    0
    0
    Cezary(2005-04-15)
  • brawo tolemko wczorja wygraliscie kolejne spotkanie i coraz blizej IV liga
  • Barkas jedzie jazdaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
  • kibice z tolkmicka dopinguja swoj klub a nie ktorzy maja swojego idola HANSA z toleda ktory czeka aby zadebiutowac w meczu ze startem nidzica ktory ma ochote ponizyc bramkarza z nidzicy hehehe