Michał Graczyk najlepszy w I cyklu Grand Prix MDK (szachy szybkie)

Elbląg, Michał Graczyk najlepszy w I cyklu Grand Prix MDK (szachy szybkie)

Zakończył się I cykl turniejów o Grand Prix MDK w szachach szybkich (tylko dla uczestników sekcji szachowej MDK). W okresie od 7 listopada 2014 do 22 maja 2015 rozegrano 7 turniejów,w których punkty do klasyfikacji zdobyło 14 młodych szachistów (10 chłopców i 4 dziewczynki) w wieku od 6 do 12 lat.

Zdecydowanym zwycięzcą cyklu okazał się Michał Graczyk z SP 6, który wygrał 6 z 7 turniejów a w 1. nie startował. Michał nie przegrał żadnej partii w tych rozgrywkach. Drugie miejsce zdobył po zaciętej walce Filip Tocha z SP 23 (wygrał 1. turniej), zaś trzecie Szymon Trochimczuk z SP 15. Najlepszą z dziewcząt była 6-letnia Laura Boguska z Przedszkola nr 10 (najmłodsza uczestniczka).