Miłosz Zawisza czwartym zawodnikiem Mistrzostw Europy

Elbląg, Miłosz Zawisza czwartym zawodnikiem Mistrzostw Europy

Na torze lodowym „Tialf” w Heerenveen (Holandia) rozegrane zostały międzynarodowe zawody w łyżwiarstwie szybkim p.n. „Viking Race”. Zawody te traktowane są jako Mistrzostwa Europy w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych. W imprezie udział wzięło 296 zawodniczek i zawodników z 13 państw.

Do reprezentacji kraju w omawianych zawodach kwalifikowali się zawodniczki i zawodnicy, łącznie 24 osoby, które uzyskały limity czasowe i miejscowe w zawodach finałowych OZD, OOM oraz Mistrzostwa Polski Młodzików.
       W kadrze narodowej na wspomnianych zawodach znalazł się elbląski panczenista, zawodnik U.K.S ”Viking” – Miłosz Zawisza. Spośród reprezentantów Polski w zawodach najlepiej wypadł Szymon Wojtakowski. Zawodnik K.S „Pilica” Tomaszów Mazowiecki, startujący w kategorii 13-latków, zdobył pięć złotych medali.
       Miłosz Zawisza, który w zawodach rywalizował w tej samej kategorii, zdobył dwa brązowe medale na dystansie 1000m, ustanowił dwa rekordy życiowe a w klasyfikacji wielobojowej uplasował się na czwartej pozycji.
       Oto wyniki czasowe i miejscowe z poszczególnych dystansów i w wieloboju:
       Juniorzy C (13 lat) (500 m, 1000 m , 500 m , 100m, wielobój) :
       1. Wojtakowski Szymon – pol. 39.23(1) 1:17.78(1) 38.59(1) 1:18.34(1), wielobój- 155.880 (1)
       2. Hutt Sille – ned. 40.79(3) 1:20.61(2) 40.36(3)1:20.40(2) wielobój- 161.655 (2)
       3. Lorregia Alessandro – ita. 40.53(2) 1:22.55(6) 39.90(2)1:21.50(4) wielobój- 162.455 (3)
       4. Zawisza Miłosz – pol. 41.34(4) 1:21.01(3) 40.94(4- rekord życiowy) 1:20.54(3- rekord życiowy) wielobój- 163.055 (4- rekord życiowy)
       Nasza reprezentacja wypadła znakomicie w klasyfikacji drużynowej zajmując drugie miejsce i ustępując tylko gospodarzom zawodów - Holendrom. Dla Miłosza Zawiszy zawody te były ostatnimi w tym sezonie. Uzyskane przez niego wyniki dają powód do satysfakcji i nadzieję, że zawodnik będzie notował kolejne sukcesy w przyszłym sezonie.