Poniedziałek 17-12-2018, imieniny Łazarza, Floriana

Mistrzem tradycyjnie Dąbrowski (szachy szybkie)

Elbląg, Mistrzem tradycyjnie Dąbrowski (szachy szybkie) fot. (arch. portEl.pl)

W Klubie Olimpijczyka zakończył się IV cykl turniejów szachów szybkich Grand Prix Elbląga na rok 2014. W klasyfikacji generalnej 10 turniejów zwyciężył tradycyjnie Wojciech Dąbrowski (wygrał w 9 turniejach) przed Piotrem Bieluszewskim (wygrał 1 turniej) i Piotrem Plewą.

Taka sama była też kolejność na podium w turnieju nr 10. Czołówka GP Elbląga 2014:
     1. Wojciech Dąbrowski 57,5 pkt.
     2. Piotr Bieluszewski 47,5 pkt.
     3. Piotr Plewa 39,5 pkt.
     4. Tadeusz Sikorski 33,0 pkt.
     5. Bogdan Siwoń 32,5 pkt.
     6. Wojciech Kiejdo 31,5 pkt.
     Mistrzem wśród weteranów został Tadeusz Sikorski, zaś w klasyfikacji juniorów zwyciężyła 10-letnia Lidka Czarnecka (10. miejsce w "generalce").
     Ogółem punkty Grand Prix zdobyło 37 zawodników, w tym 7 juniorów.
     Nowy cykl tych rozgrywek rozpocznie się w czwartek, 15 stycznia 2015 r. o godz. 17. Zapisy na sali gry od godz. 16.30. Turnieje będą odtąd 7-rundowe. Organizatorzy serdecznie zapraszają.