Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra

Mistrzostwo województwa dla SP 19

Elbląg, Mistrzostwo województwa dla SP 19

W poniedziałek, 25 maja odbył się turniej finałowy siatkarskich dwójek chłopców w Gołdapi. Mistrzem województwa zostali reprezentanci SP 19 Elbląg.

Przez sito gier eliminacyjnych przeszło ponad 150 szkół, aby wyłonić tylko 6 najlepszych w całym województwie. Reprezentanci SP 19 bez problemu zakwalifikowali się do turnieju finałowego, wygrywając eliminacje powiatowe, rejonowe oraz regionalne. Do dalekiej Gołdapi elblążanie wyruszyli w poniedziałek już o 6 rano, osłabieni brakiem kontuzjowanego Wojtka Kaczmarzyka. Na miejscu okazało się, że trafili do grupy z SP 6 Szczytno oraz SP Jonkowo. Podopieczni trenerów Małgorzaty Lewickiej i Dominika Sobczaka wygrali bez problemów oba mecze, bez straty seta. Stało się jasne, że SP 19 awansowała do półfinału turnieju z pierwszego miejsca i tam trafiłą na gospodarzy turnieju SP 3 Gołdap. Mimo głośnego dopingu miejscowych elblążanie nie pozostawili złudzeń, kto jest lepszy. Kolejna wygrana 2:0 i awans do ścisłego finału. W meczu o mistrzostwo województwa siatkarze z Uroczej zmierzyli się z rywalami grupowymi ze Szczytna. Pierwszy set Oskar Woźny oraz Oliwier Woźnicki zaczęli nerwowo, ale w połowie seta opanowali emocje i pokonali rywali 25:19, w drugim secie świetnie spisali się Kamil Dobosz, a mocnymi atakami popisywał się Szymon Patecki i stało się jasne, że ,,dziewiętnastka” mogła świętować Mistrzostwo Województwa!! Jest to kolejny sukces siatkarzy klasy sportowej prowadzonych przez trenerów Małgorzatę Lewicką oraz Dominika Sobczaka. Niedawno dziewczęta w tej samej kategorii zdobyły brązowy medal mistrzostw województwa. Dodatkowo trenerzy oraz sędziowie zdecydowali, że najlepszym zawodnikiem całych mistrzostw został Szymon Patecki, który został nagrodzony pamiątkową statuetką.

SP 19 Elbląg: Oskar Woźny, Oliwier Woźnicki, Szymon Patecki, Kamil Dobosz, Michał Rożankowski, Wojciech Kaczmarzyk – Małgorzata Lewicka, Dominik Sobczak,