Mistrzowie Elbląga w szachach

Elbląg, Mistrzowie Elbląga w szachach

Po 8 tygodniach rozgrywek w sali ESWIP przy ul. Związku Jaszczurczego 17 zakończyły się mistrzostwa Elbląga w szachach klasycznych. W finałowym turnieju rywalizowało 15 zawodników, w tym 7 juniorów, którzy rozegrali turniej systemem szwajcarskim ośmiorundowym.

Po zaciętej walce tytuł mistrzowski po raz piąty zdobył Piotr Plewa (7 pkt, bez porażki), który o pół punktu wyprzedził Waldemara Zakrzewskiego oraz o cały punkt obrońcę tytułu, Wojciecha Kiejdo (wszyscy z klubu "Start"). Wojciech Kiejdo został jednocześnie mistrzem Elbląga weteranów powyżej 60 lat.
       Wśród juniorów mistrzem Elbląga został 13-letni uczeń SP 16, Michał Graczyk, zdobywając 4 pkt, czyli o pół punktu więcej od dwóch młodych szachistów UKS "Skoczek" i uczniów SP 1: Szymona Trochomczuka i Konrada Żyhałko. Kolejne mistrzostwa miasta już na wiosnę.