UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mistrzowie w bieganiu na orientację

 
Elbląg, Mistrzowie w bieganiu na orientację
(fot. nadesłana)

W sobotę w Elblągu odbyły się XXI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Elbląskiego w biegu na orientację „Bażantarnia 777”.

Na starcie zjawili się tradycyjnie uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego z Kamionka Wielkiego. pod opieką niezawodnego Mateusza Gagjewa (także biegacza) oraz SP nr 1 pod opieka Beaty Gawkowskiej, SP 14, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 7 i reprezentanci innych szkół.
     Zawody odbyły się przy pomocy systemu SI, czyli elektronicznego pomiaru czasu. Każdy zawodnik otrzymał tzw. chip, który zakłada się na palec lub wiesza się na ręce albo szyi, a na każdym punkcie kontrolnym znajdowała się stacja, która wczytywała do chipa czas przybycia zawodnika. Po osiągnięciu mety każdy z uczestników otrzymywał gotowy wydruk z osiągniętym czasem oraz międzyczasami na poszczególnych odcinkach. Każda kategoria wiekowa miała do pokonania swoją trasę, o zróżnicowanej długości. Na jej pokonanie zawodnicy mieli 120 minut.
     W poszczególnych kategoriach zwyciężali niekoniecznie faworyci. W kategorii kobiet powyżej 35 lat zwyciężyła Agata Michałowska z Ostródy przed Moniką Typańską i Magdaleną Orzechowską (obie z Elbląga). Natomiast w kategorii poniżej 35 lat zwyciężyła Sandra Szost z Przasnysza.
     W kategorii rodzinnej zwyciężyła rodzina Światkowskich, drugie miejsce zajęła rodzina Borkowskich, s trzecie rodzina Rapińczuków z Warszawy. Swoim startem uczestnicy tej kategorii potwierdzili, że warto biegać na orientację zwłaszcza w kategorii rodzinnej i uczyć tej dyscypliny swoje pociechy, bo daje ona wymierne efekty pod każdym względem.
     W kategorii szkoły podstawowe wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Strzelecka przed Gabrielą Szczepanik (obie SP 14 Elbląg). Natomiast wśród chłopców wygrał Kamil Różalski (SP 14).
     W kategorii gimnazjów wśród chłopców zwyciężył Piotr Banach (Gimnazjum nr 8 Elbląg). W kategorii szkoły ponadgimnazjalne najlepszą spośród dziewcząt była Julia Typańska a wśród chłopców - Jakub Typański (ZSTI Elbląg). Drugi był Daniel Wypij, a trzeci Mateusz Grzyb (obaj z OSW Kamionek Wlk.).
     Bardzo zacięta była rywalizacja w najliczniejszej i najmocniejszej kategorii (mężczyźni powyżej 35 lat), gdzie zwyciężył Piotr Światkowski przed Jarosławem Mazurem i Mariuszem Tyburskim z Przasnysza.
     Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami polskiego związku orientacji sportowej. Zwycięzcy otrzymali statuetki, medale, dyplomy i upominki rzeczowe. Na każdego zawodnika czekał na mecie napój chłodzący. Protestów nie zanotowano.
     W zawodach uczestniczyły zarówno dzieci, młodzież szkolna jak i dorośli, bo bieg na orientację jest sportem dla każdego. Zawody zorganizował i przeprowadził Elbląski Klub Orienteeringu Gryf przy klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia oraz przy wydatnym wsparciu Starostwa Powiatowego w Elblągu.
Bolesław Czechowski, prezes klubu Gryf
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
Promocja RATY 0%
Szkło ozdobne 7
Promocja RATY 0%