Młody szachista mistrzem województwa

Elbląg, Młody szachista mistrzem województwa

W sobotę, 23 kwietnia w Działdowie rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego w Szachach dla dzieci do lat siedmiu. Mistrzem województwa został mały elblążanin, Igor Walczak.

Igor Walczak ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Elblągu został mistrzem województwa na rok 2016. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 w Działdowie oraz Warmińsko-Mazurski Związek Szachowy.  W turnieju wzięło udział 43 młodych szachistów z Olsztyna, Giżycka, Ostródy, Kętrzyna i Działdowa (rocznik 2009 i młodsi).
       Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie siedmiu rund, tempo gry na zawodnika 15 minut w oddzielnych dla dziewcząt i chłopców grupach turniejowych.
       Igor wygrał wszystkie swoje partie, zdobywając komplet punktów.  Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.Kolejny etap na drodze Igora to mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 27 - 29 maja w Suchedniowie.