Młodzicy zremisowali

Elbląg, Młodzicy zremisowali

W 9. kolejce Ekstraklasy WMZPN w kat. Młodzik, Olimpia Elbląg (rocznik 2007) zmierzyła z Wkrą Działdowo. Zwycięzcy nie poznaliśmy.

Początek spotkania to zdecydowana przewaga Olimpii, która odpowiednio konstruowała akcje, jednak szwankowała wykończenie. Jednak w pierwszej części meczu ostatecznie oglądaliśmy bramkę. W 26. minucie rzut wolny wykonywał Dawid Czapliński, który dośrodkował w pole karne i po chwili Szymon Majewski przyjmował gratulacje za otwarcie wyniku.

W 36. minucie doszło do nieporozumienia pomiędzy obrońcą i bramkarzem Olimpii. Zrobiło się 1:1. Kolejne minuty to gra głównie na połowie zespołu z Działdowa. Olimpia utrzymywała się przy piłce, jednak nie stwarzała groźnych sytuacji. Wkra grała na odpowiednim poziomie w obronie szukając momentu do przeprowadzenia szybkiego ataku. Po jednej z takich prób, futbolówka wyszła na rzut rożny. Po wykonaniu konsternacja w szykach obronnych Olimpii i w konsekwencji Wkra wychodzi na prowadzenie.

Chwilę później Olimpia doprowadziła do wyrównania. W polu karnym znalazł się Dawid Czapliński, wycofał do Szymona Majewskiego, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. W ostatnich minutach elblążanie postawili wszystko na jedną kartę. Problemem w realizacji celu okazał się świetnie dysponowany bramkarz gości. Ostatecznie po remisie 2:2 drużyny podzieliły się punktami.

- Zagraliśmy dobre spotkanie, w szczególności pierwszą połowę. Po przerwie podarowaliśmy prezenty tracąc dwie bramki i musieliśmy gonić wynik. Chłopcy jednak realizowali założenia dotyczące otwarcia i budowania gry, zabrakło nam jednak odpowiedniej finalizacji akcji. - podsumował trener Kamil Syroka współpracujący z Adamem Albertowiczem.

Olimpia Elbląg - DKS Wkra Działdowo 2:2

1:0 - Tymon Szygłowski (26 min)

1:1 - sam. Jakub Kołodziej (38 min)

1:2 - Marcel Sobczak (47 min)

2:2 - Tymon Szczygłowski (50 min)

Olimpia: Pawłowski Natan, Łabecki Bartosz, Wityczyn Igor, Turulski Oliwier, Szczygłowski Tymon, Kościuk Ksawery, Majewski Szymon, Czapliński Dawid, Bogusławski Aleksay

Na zmiany wchodzili: Józefowski Filip, Kołodziej Jakub, Patalas Maciej

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl