Młodzież Olimpii rusza do boju

Elbląg, Młodzież Olimpii rusza do boju
(fot. AD, arch. portEl)

Rozpoczyna się w pełni runda wiosenna dla najstarszych drużyn młodzieżowych w ZKS Olimpii Elbląg, a wszystkie mecze można obejrzeć na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Od pewnego czasu zmienia się koncepcja rozgrywek. Obecnie jest ona jednorundowa i w ostatniej rundzie wszystkie nasze drużyny zajęły I miejsca w swoich ligach.
       W tej rundzie zmodyfikowano jeszcze rozgrywki, aby podnieść poziom rywalizacji i zastosowano 3 - stopniowy podział lig. Nazwano je: Ekstraklasa, I liga i II liga. Nasze drużyny w ramach województwa rywalizować będą w Ekstraklasach w swych kategoriach wiekowych. Oprócz tego rocznik 2003 rywalizuje w Centralnej Lidze Juniorów U-15, w której w minioną niedzielę przegrał po ciekawej grze 1-3 z Jagiellonią Białystok S.A.
       Juniorzy naszego Klubu U-19 rozpoczną swoją rywalizację dopiero 7 kwietnia. Jet to spowodowane wycofaniem się grających drużyn. Stawką jest awans do baraży o Centralną Ligę Juniora U-19, która to będzie reformowana do jednej ligi w Polsce i będzie w niej rywalizowało 16 drużyn (dziś jest 32). Po wygraniu ligi wojewódzkiej czekają podwójne baraże. W przypadku awansu drużyna będzie grała w CLJ U-19, a jeśli nie to zgłoszony został II zespół do rozgrywek IV ligi od sezonu 2018/19 i tam najlepsi będą przygotowywać się do gry w I zespole seniorskim.
       Co nas czeka w te najbliższe dni? Bardzo dużo. Junior Młodszy U-17 - w tej kategorii mamy dwie drużyny w Ekstraklasie WMZPN rocznik 2001 i 2002. Rocznik 2001 na jesieni wygrał ligę i walczył o CLJ U-17 z ŁKS Łódź i niestety przegrał tą rywalizację. Mamy nadzieję, że w tej rundzie uzyska swój cel. Podczas dzisiejszej (17 marca) inauguracji rozgrywek wiosennych zmierzył się w derbach z Concordią Elbląg. Natomiast ich młodsi o rok koledzy z rocznika 2002 w niedzielę, 18 marca, o godz. 18 podejmą Warmię Olsztyn. Zapowiadają się ciekawe pojedynki w tej kategorii wiekowej.
       Trampkarze U – 15 czyli roczniki 2003 i 2004 rywalizują w rozgrywkach centralnych CLJ U-15 oraz w Ekstraklasie WMZPN. Pierwszy zespół w tym roczniku zmierzy się w niedzielę o godz. 16 z SMS Łódź, zaś nieco wcześnie druga drużyna w tej kategorii podejmie o godz. 14 zespół Jezioraka Iława.
       Zapraszamy do kibicowania na trybuny boiska ze sztuczną nawierzchnią. Nasi zawodnicy potrzebują Waszego wsparcia, aby dobrze rozpocząć rozgrywki ligowe.