Młodzik Olimpii: bratobójczy pojedynek

Elbląg, Młodzik Olimpii: bratobójczy pojedynek

W sobotę, 12 października, doszło do pojedynku dwóch drużyn Olimpii Elbląg w lidze Młodzika. Warto dodać, że "jedynka" to chłopcy z rocznika 2007, "dwójka" to młodsi zawodnicy z rocznika 2008.

Faworytem spotkania była rzecz jasna Olimpia I, która oprócz przewagi fizycznej i tej wynikającej z wieku chłopców, byli liderem Ekstraklasy WMZPN. Od pierwszych minut potwierdzili dominację i już w 3 minucie Oliwier Turulski był bliski strzelenia gola. Pierwsza bramka padła jednak nieco później, w 9 minucie. Bartosz Łabecki zagrał do Dawida Czaplińskiego, który nie kombinując oddał strzał z pierwszej piłki i wyprowadził Olimpię I na prowadzenie. Chwilę później kolejne dobre podanie Bartosza Łabeckiego wykorzystał Maciej Patalas i rocznik 2007 prowadził 2:0. W pierwszej połowie oglądaliśmy jeszcze jedną bramkę autorstwa Bartosza Łabeckiego.

Na początku drugiej połowy wynik spotkania podwyższył Ksawery Kościuk. W 37 minucie w pole karne dośrodkował Igor Wityczyn, niefortunnie interweniował jeden z obrońców gospodarzy i skierował piłkę do własnej bramki. Kolejnego gola zdobył Szymon Majewski zachowując się najprzytomniej w polu karnym. Chwilę później Aleksay Bogusławski wycofał piłkę do Szymona Majewskiego, który nie miał problemu z pokonaniem bramkarza rocznika 2008. W 50 minucie na 8:0 podwyższył Aleksay Bogusławski. W ostatnich 10 minutach w bramce rocznika 2007 oglądaliśmy Ksawerego Kościuka, natomiast w polu gry pojawił się Natan Pawłowski, który już 54 minucie wpisał się na listę strzelców. Co prawda po strzale Pawłowskiego interweniował Marcin Kossakowski, jednak decyzją sędziego piłka przekroczyła linię bramkowy.

- Zagraliśmy poprawne zawody, kontrolując przebieg spotkania. Chłopcy dobrze realizowali nakreślone zadania i mamy nadzieję, że przełoży się to także na kolejne mecz. - krótko podsumował trener Olimpii Kamil Syroka współpracujący z Adamem Albertowiczem.

Bramki:

9’ 0:1 Czapliński Dawid (Łabecki Bartosz)

10’ 0:2 Patalas Maciej (Łabecki Bartosz)

17’ 0:3 Łabecki Bartosz (Józefowski Filip)

32’ 0:4 Kościuk Ksawery (Łabecki Bartosz)

37’ 0:5 bramka samobójcza

45’ 0:6 Majewski Szymon (Bogusławski Aleksay)

46’ 0:7 Majewski Szymon (Bogusławski Aleksay)

50’ 0:8 Bogusławski Aleksay (Majewski Szymon)

54’ 0:9 Pawłowski Natan (Majewski Szymon)

Olimpia I: Pawłowski Natan, Łabecki Bartosz, Wityczyn Igor, Turulski Oliwier, Kościuk Ksawery, Józefowski Filip, Majewski Szymon, Patalas Maciej, Czapliński Dawid

Ponadto zagrali: Antczak Alan, Bogusławski Aleksay, Kołodziej Jakub, Szczygłowski Tymon

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl