Mroźna aura nie przestraszyła (biegi przełajowe)

Elbląg, Mroźna aura nie przestraszyła (biegi przełajowe)

Inauguracja VIII edycji Grand Prix Elbląga w biegach przełajowych wypadła bardzo okazale - informuje Janusz Krasowski z MOS Truso. - Na trasy biegowe wystartowały 143 osoby, a wielu elblążan skorzystało z pięknej zimowej aury, by im kibicować.

Dzieci do lat 10 pobiegły na dystansie 500 m. Najlepsze wyniki z 34 startujących wśród dziewczynek osiągnęły Helena Czyż, Wiktoria Rusoń i Katarzyna Puzdrowska, a wśród chłopców Michał Błotniak, Adrian Skarbek i Szymon Czyżewski. Najmłodszymi uczestnikami biegu byli urodzeni w roku 2007 Jakub Pogorzelski i Filip Lubawiński.
     Na dystansie 2000 m rywalizowało 50 zawodniczek i zawodników. Miejsca na podium zajęli: Aleksandra Górna, Atina Ciepłucha i Aneta Kluczyk, a także Patryk Sanecki, Krzysztof Miedziński i Adrian Kozłowski.
     Wyścig na 5000 m ukończyło 59 osób. Najszybciej ten dystans pokonali: Anna Sewostianik, Katarzyna Pawlukiewicz i Paulina Kiliszek, a wśród mężczyzn Mateusz Liskowicz, Adam Serocki i Mariusz Kowalski.

Na kolejny bieg zaliczany do klasyfikacji Grand Prix organizatorzy zapraszają 22 lutego, po feriach zimowych.