UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mundial w mieście ze strefą kibica!

 
Elbląg, Tak było w strefie kibica w Elblągu podczas Euro 2012
Tak było w strefie kibica w Elblągu podczas Euro 2012 (fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)

W Elblągu powstanie strefa kibiców podczas Mundialu. Ratusz wystąpił o prawa do transmisji, więc mieszkańcy będą mogli obejrzeć na żywo prawie wszystkie mecze mistrzostw świata. Gdzie? W grę wchodzi kilka lokalizacji, ale bardzo prawdopodobne jest to, że strefa powstanie w hali lodowiska przy ul. Karowej.

Piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji potrwają od 14 czerwca do 15 lipca. Prawie wszystkie mecze będzie można obejrzeć na żywo w elbląskiej strefie kibica. Samorząd zgłosił się do TVP po licencję na nadawanie. - Prawa do strefy kibica wymusza zakup meczów podczas całego mundialu. Jest tylko kilka spotkań, które nakładają się na siebie, pozostałe będziemy mogli oglądać „na żywo” - mówił Adam Jocz, dyrektor departamentu promocji i kultury podczas dzisiejszego posiedzenia komisji polityki regionalnej i promocji miasta
       W strefie kibica ma funkcjonować bufet, a między meczami mają się odbywać występy artystyczne. Szczegóły władze miasta mają ujawnić na piątkowej konferencji prasowej.
       Gdzie strefa powstanie? Według naszych informacji najbardziej prawdopodobnym miejscem jest hala lodowiska przy ul. Karowej, ale pod uwagę jest brana także hala przy al. Grunwaldzkiej, Wyspa Spichrzów i plac Katedralny. Wszystko zależy od tego, czy uda się pozyskać sponsorów i to takich, wobec których sprzeciwu nie zgłosi FIFA, organizator Mundialu. Jeśli sponsorów nie będzie, strefa będzie funkcjonować pod dachem lodowiska (ze względu na mniejsze koszty organizacyjne).
       - Musimy brać pod uwagę, jak zareaguje FIFA w przypadku podania sponsorów lokalnych. Jest taki enigmatyczny zapis, że ci sponsorzy nie mogą być sprzeczni z programem marketingowym FIFA. Jeśli FIFA nie wyrazi na to zgody, to sponsor nie będzie mógł w tej strefie nic robić no i wtedy nie zdecyduje się na sponsoring – wyjaśniał Adam Jocz. - Wymóg jest taki, że musimy podać wszystkich sponsorów bez względu na zakres i wysokość sponsoringu.
       Koszt samej licencji dla TVP (która jest wyłącznym właścicielem praw transmisji na Polskę) i FIFA, aby uruchomić strefę kibica w Elblągu, to 20 tys. zł. A pozostają jeszcze koszty, które trzeba ponieść, aby strefa w ogóle mogła funkcjonować.
       Jak wyjaśniał Adam Jocz, kwestia lokalizacji strefy rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Zależy to m.in. od negocjacji, które dzisiaj po południu władze miasta miały prowadzić z „poważnym sponsorem”. - Na razie żadna strefa kibica, która ma powstać w Polsce, nie ma akceptacji piłkarskiej centrali – dodał Adam Jocz.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Chyba kogos pogieło. W zamknietym pomieszczeniu w czerwcu ogladac mecze. Nie lepiej stadion A8 i duzy telebim
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 5
  (2018-04-24)
 • 2 miliony na chrobrego pewnie znajdą się, a tu 20 000 i wielki sukces :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 6
  (2018-04-24)
 • Tak w zamkniętym pomieszczeniu, bo Błaszczak zlikwidował nam ruch przygraniczny !!! A tak to byśmy w Kaliningradzie pili piwko " Tri Miedwiedia", albo " Dizel " na pięknym stadionie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  20 8
  (2018-04-24)
 • Wszędzie oficjalna strefa kibica jest w terenie otwartym. Weźmy taki Gdańsk - Plac Zebrań Ludowych. Elbląski urzędnik chce zrobić jak zwykle bubel a jest np plac w Bażantarni, Modrzewina czy wiele innych hektarów gdzie można rozlokować telebimy, jadłopodawców i sprzedawców piwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  17 4
  (2018-04-24)
 • No dotarło do p. Wróblewskiego, że za miedzą jest mundial i nasi są uczestnikami tej ważnej dla kibica imprezy sportowej. Tylko dlaczego tym wydarzeniem zajmuje się departament promocji i kultury a nie referat sportu z departamentu edukacji i sportu wraz z MOSiR-em? Czyżby "dyrektor z zawodu dyrektor" tego tematu by nie ogarnął, taki przepracowany od wydawania poleceń palcem?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  15 0
  wist(2018-04-24)
 • a to ja zapłacę aby tylko nie siedzieć w tej norze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  kibicbbb(2018-04-24)
 • w czasie przew w meczach na tyrolce z dachu na dół ma jeździć w stroju Batmana jeden kandydat na prezydenta, Bugajnego ma go na dole łapać w pierzynę, będą atrakcje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  reżyser widowiska(2018-04-24)
 • O alkoholu to tu zapomnij!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  Realista1(2018-04-24)
 • Sponsorów brak, strefa będzie na lodowisku Helena. To mówiłem ja, trener Jarząbek z MOSiR
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2018-04-24)
 • Proszę zainteresować się kwestią źródła pozyskania przez miasto środków na zorganizowanie tej tzw. "strefy kibica", czyli kwoty 20 tys. zł, o której mowa w artykule - otóż wobec rozpieprzenia przez radnych PiS budżetu w grudniu 2017 roku władze miasta zdecydowały się dokonać przesunięcia 65 tys. zł z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na m. in. zorganizowanie. .. strefy rodzinnego alkoholizowania się dla kibicowskich ochlapusów. Krótko mówiąc - pieniądze przesunięto z walki z alkoholizmem na promocję alkoholizmu wśród mieszkańców Elbląga. Taki myk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 7
  aDzieciBędąPatrzećNaMeneli(2018-04-24)
 • A ja sie pytam po co Dla 27 osob w zaokragleniu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  Z i e l a r z (2018-04-24)
 • Hahahahahahahahahahahahahahahahhahahahahaahahaaaaa śmiechlem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  (2018-04-24)
Reklama