UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Mundurowi na medal

Elbląg, Mundurowi na medal
fot. nadesłana

W dniach 12-13 października we Wrocławiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formułach K-1, pointfighting oraz kick-light. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych sportowców służb mundurowych w kickboxingu, inspirowanie do podnoszenia i utrzymywania wysokiej osobistej sprawności fizycznej oraz prowadzenie działalności promocyjnej służb mundurowych.

Organizatorem zawodów była Akademia Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz DSF Kickboxing Challenge pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W mistrzostwach mogli startować przedstawiciele służb mundurowych: Służby Więziennej, Wojska Polskiego, Policji, CBŚP, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Służby Ochrony Państwa, Państwowej Straży Pożarnej (w tym strażacy OSP), Straży Miejskiej, Straży Ochrony Kolei, Służby Celno-Skarbowej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Marszałkowskiej oraz żołnierze NSR odbywający w okresie trwania turnieju szkolenie wojskowe.
       W tegorocznym czempionacie wzięła udział, rekordowa liczba, bo ponad 200 zawodników z 82 różnych jednostek. W zawodach wzięli udział zawodnicy na co dzień trenujący w Elbląskim Klubie Karate w sekcji Kickboxing: Artur Zieliński reprezentujący Areszt Śledczy w Elblągu oraz Igor Abrusiewicz reprezentujący Oddział Żandarmerii Wojskowej w Elblągu. Artur wystartował w kategorii wagowej do 94kg, która okazała się jedną z najbardziej obsadzonych kategorii na mistrzostwach. Artur reprezentując Areszt Śledczy w Elblągu stoczył cztery walki i ulegając nieznacznie w finale zawodnikowi z Wojskowej Akademii Technicznej został wicemistrzem Polski Służb Mundurowych 2018r. w formule pointfighting. W półfinale pokonał natomiast zawodnika z Komendy Stołecznej Policji, z którym na poprzednich mistrzostwach w 2017r w Nisku przegrał w finale. Igor wystartował w kategorii wagowej do 89kg i wygrywając walki ćwierćfinałowe ostatecznie zdobył dwa brązowe medale w formułach kick-light oraz pointfighting. Igor w półfinałach trafił na bardzo doświadczonych zawodników. W kick-light na aktualnego mistrza świata w K-1 Mateusza Kubiszyna, którego musiał uznać wyższość, a w pointfighting na walczącego na zawodowych ringach Damiana Szafrana z Gołdapii. Abrusiewicz stoczył również cztery walki i w swoim debiucie na Mundurowych Mistrzostwach Polski zaliczył bardzo udany start i zebrał cenne doświadczenie, które zaowocuje w przyszłości.
       Zawody z roku na rok stoją na coraz wyższym poziomie sportowym, o czym świadczy obecność mistrzów świata i Europy, a także zawodników walczących na zawodowych ringach w kraju i za granicą.
      
inf. nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama