Na przeciwległych biegunach (piłka nożna)

ZKS Olimpia po zwycięskiej inauguracji rundy wiosennej A-klasy, w której pokonała na wyjeździe Victorię Rychliki 3:1 (1:0), nadal jest jedyną niepokonaną drużyną w swojej lidze. Elblążanie mają jednak tylko trzy punkty przewagi nad drugim w tabeli LZS Lubomino/Wilczkowo, który zwyciężył w Elblągu Mlexer 2:0.

Dobra passa trwa
     Drużyna ZKS Olimpii prowadzona przez grającego trenera Dariusza Kaczmarczyka przed startem ligi została solidnie wzmocniona. Do zespołu dołączyli m.in. doświadczony Piotr Łojek, znany z występów w III-ligowej Olimpii, Maciej Chwoszcz, który już reprezentował barwy ZKS-u, a także młody, utalentowany wychowanek elbląskiego Mlexera Bartłomiej Berdzik. Łojek i Berdzik byli wyróżniającymi się postaciami meczu z Victorią. Po akcji tego pierwszego w 30 min. sędzia podyktował rzut karny, który na raty wykorzystał najlepszy strzelec ZKS-u Bogdan Wojtas. Natomiast Berdzik sam wpisał się na listę strzelców w 62 min. W sytuacji sam na sam zachował się jak rutyniarz i nie dał żadnych szans bramkarzowi Victorii. Trzecią bramkę dla elblążan w 78 min. strzelił obrońca Mariusz Miller, który sfinalizował składną akcję całej drużyny. Niestety, pod koniec spotkania w szeregi elbląskiej drużyny wkradła się pewna nonszalancja, wynikiem której była bramka dla drużyny Rychlik strzelona przez Pontusa. Gdyby nie to niepotrzebne rozluźnienie, być może żółto-biało-niebiescy zdobyliby kolejne gole (m.in. świetną okazję miał Tomasz Szopiński), a na pewno zakończyliby zawody z zerowym kontem po stronie straconych goli.
     Lider z Elbląga pozostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Widać, że w przerwie zimowej piłkarze nie próżnowali i solidnie trenowali. Jeśli taka forma i dyspozycja zostanie utrzymana w kolejnych meczach, to kwestia awansu zdaje się być przesądzona. Co więcej, być może uda się futbolistom ZKS-u wygrać ligę bez porażki.

Nie dali rady
     Walczący o utrzymanie w A-klasie Mlexer Elbląg po ostatniej porażce z silną ekipą Lubomina/Wilczkowo 0:2 jest w coraz gorszej sytuacji. Drużyna prowadzona przez nowego trenera Przemysława Marusę w trakcie przerwy zimowej znacznie zmieniła swoje oblicze. Dołączyło wielu zawodników z naszego regionu, ale być może potrzebują oni jeszcze czasu, by się zgrać i sięgać po zdobycze punktowe w kolejnych meczach. W pierwszej odsłonie gra była wyrównana, a lepszej okazji do objęcia prowadzenia nie wykorzystali gospodarze. Po zmianie stron z minuty na minutę coraz bardziej widoczna była przewaga wicelidera, który po dwóch błędach defensywy gospodarzy zdobył bramki.
     Słowo o tendencyjnie prowadzącym zawody arbitrze, który kilka razy podjął bardzo kontrowersyjne decyzje. Nie podyktował m.in. ewidentnego rzutu karnego dla elblążan. Być może mecz potoczyłby się inaczej, gdyby „mleczarze” zdobyli jedną bramkę.
     Po tym meczu Mlexer na swym koncie ma nadal tylko 7 punktów i czeka go bardzo ciężka batalia o pozostanie w A-klasie.

Victoria Rychliki – ZKS Olimpia Elbląg 1:3 (0:1)
     0:1 Wojtas (30.), 0:2 - Berdzik (62.), 0:3 - Miller (78.), 1:3 - Pontus (90. k.)

ZKS Olimpia: Kukliński - Tyburski, Miller, Czarnuch, Berdzik (Szopiński 75.), Chwoszcz, Łojek (Łukaszewski 83.), Kurowski, Westerlich (Bałdyga 68.), Szucki, Wojtas (Perwenis 85.)

Żółta kartka: Miller.

Komplet wyników 14. kolejki: Czarni Małdyty - Agat Jegłownik 1:3, Mlexer Elbląg - LZS Lubomino/Wilczkowo 0:2, Piast Wilczęta - Granica Zagaje 4:0, Victoria Rychliki - ZKS Olimpia Elbląg 1:3, Pomowiec Gronowo Elbląskie - Unia Susz 3:0, GLKS Miłakowo - No 1 Frombork 0:2.