Na Śląsku bez bramek (aktualizacja)

Elbląg, Na Śląsku bez bramek (aktualizacja)
(fot. MS, archiwum portEl.pl)

Kontuzjowany Wojciech Daniel w 90. minucie broni karnego. Mimo lepszej gry Olimpia Elbląg bezbramkowo remisuje w Bytomiu z miejscową Polonią. W swoim drugim meczu olimpijczycy zaprezentowali się lepiej niż na inaugurację. Zabrakło piłkarskiego szczęścia.

W wyjściowej „jedenastce” trener Adam Boros zdecydował się na szereg zmian w porównaniu z meczem z Rakowem Częstochowa. Kacpra Tułowieckiego w bramce zastąpił Wojciech Daniel, zamiast Rafała Maciążka zobaczyliśmy Radosława Bukackiego, debiut w żółto – biało – niebieskich barwach zaliczył Adam Wolak w miejsce Bartosza Danowskiego. To zdecydowanie bardziej ofensywny skład niż ten, który mogliśmy oglądać na inaugurację II ligi.
       Olimpia dość szybko przejęła inicjatywę w tym meczu. Była częściej przy piłce, prowadziła grę i próbowała strzelić bramkę. Swoje szanse mieli Paweł Piceluk, Radosław Stępień i Anton Kołosow, ale albo bardzo dobrze bronił bramkarz gospodarzy, albo piłka mijała bramkę gospodarzy. Na przerwę obie drużyny schodziły z bezbramkowym remisem, który Olimpii Elbląg nie satysfakcjonował.
       Druga połowa przerodziła się w typowy mecz walki. „Cios za cios”. Jednak piłka uparcie nie chciała wpaść do bramki. Słupek i poprzeczka ratują Olimpię przed stratą bramki. Żółto – biało – niebiescy też sprawdzają czujność bramkarza Polonii. Trener Boros powtarza swój manewr z meczu z Rakowem wpuszczając Łukasza Pietronia w miejsce Jakuba Bojasa. Oprócz tego Adam Wolak został zmieniony przez Bartosza Danowskiego, a Antona Kołosowa zastąpił Damian Szuprytowski.
       Te zmiany mogły dać efekt. W 90. minucie Paweł Piceluk wpadł z prawej strony pola karnego i zdecydował się na strzał wybroniony przez bramkarza Polonii. Kilkanaście sekund później sytuacja obraca się o 180 stopni. W polu karnym w ramię zostaje trafiony Kamil Wenger i sędzia pokazuje „wapno”. Do piłki podchodzi Michał Szal i... Wojciech Daniel zostaje bohaterem Elbląga. Olimpijski bramkarz broni karnego. Dodatkowego smaczku sprawie dodaje fakt, że bramkarz elbląskiej drużyny ma w momencie tej interwencji kontuzję małego palca i broni strzał Szala z nieciekawie wyglądającą raną - Kontuzja wyglądała paskudnie i była na pewno bardzo bolesna. Wojtek zasłużył na olbrzymie słowa uznania i jest dzisiaj naszym bohaterem - mówi Piotr Zając, II trener Olimpii Elbląg.
       W doliczonym czasie gry Radosław Stępień z 16 metrów strzela jeszcze nad poprzeczkę i sędzia kończy spotkanie.
       Wojciecha Daniela czeka przerwa w występach w żółto – biało – niebieskich barwach. Jak długa, to okaże się po powrocie do Elbląga. Zawodnik został opatrzony w szpitalu i wraca z drużyną do Elbląga.
       Za tydzień, w niedzielę Olimpia podejmuje przy Agrykola 8 innego beniaminka - Odrę Opole.

Polonia Bytom – Olimpia Elbląg 0:0

Olimpia: Daniel – Lisiecki, Kubowicz, Wenger, Bukacki, Wolak (54' Danowski), Sokołowski, Stępień, Kołosow (78' Szuprytowski), Bojas (68' Pietroń), Piceluk
       Polonia: Perdić – Słodowy, Szal, Janosik, Szyndrowski, Sedlak (61' Januszkiewicz), Zalewski, Kuzdra, Lachowski, Musiolik, Kowalczyk (81' Pielichowski)

Żółte kartki: Szyndrowski – Polonia - Wolak, Sokołowski – Olimpia
       Sędzia: Michał Kochanek (Opole)

Wyniki 2. kolejki II ligi:

Stal Stalowa Wola – Radomiak Radom 1:2, Puszcza Niepołomice – Siarka Tarnobrzeg 3:0, Rozwój Katowice – ROW 1964 Rybnik 0:2, Błękitni Stargard Szczeciński – Legionovia Legionowo 1-1, Olimpia Zambrów – Gryf Wejherowo 1:3, Raków Częstochowa – Warta Poznań 3:1, Polonia Bytom – Olimpia Elbląg 0:0, Odra Opole – Polonia Warszawa 2:2, Kotwica Kołobrzeg – GKS Bełchatów 0:2.