512 918 555

11.11.2017 11.11.2017

Na wrotkach po ulicach Lubina (wrotkarstwo szybkie)

Elbląg, Na wrotkach po ulicach Lubina (wrotkarstwo szybkie)

Uliczne Mistrzostwa Polski we wrotkarstwie szybkim w Lubinie zgromadziły krajową czołówkę zawodniczek i zawodników. Rywalizowano na sześciu dystansach, a medalowe trofea zdobywali reprezentanci elbląskich klubów KS Orzeł i UKS Viking.

W Lubinie od pięciu lat na Alei Niepodległości organizowane są uliczne wyścigi wrotkarzy. Do tej pory były traktowane jako Puchar Polski. Polski Związek Sportów Wrotkarskich zdecydował o podniesienie zawodów do rangi Mistrzostw Polski.
     Elblążanie startowali w młodszych kategoriach wiekowych. W sprinterskim wyścigu kadetów na dystansie 770 m uczestniczyło 34 zawodników. Znakomicie pobiegł Daniel Mazurek z Vikinga, zdobywając srebrny medal, a tuż za nim bieg ukończył Piotr Sowa z Orła uhonorowany brązowym medalem. Na szóstym miejscu był Artur Kisielewski, a siódmy Mateusz Skowron, obaj z Vikinga. Mistrzem Polski na dystansie 5000 m został Daniel Mazurek, a brązowy medal wywalczył Piotr Sowa z Orła, na czwartym miejscu linię mety minął Artur Kisielewski z Vikinga.
     Juniorzy mieli do pokonania 13 okrążeń w wyścigu na 10 000 m. Elblążanie zajmowali miejsca w pierwszej dziesiątce: 7. Michał Bachanek (Viking), 9. Kamil Magierski, 10. Michał Bachanek (obaj Orzeł). W sprincie na 770 m Bachanek zajął 8 miejsce.
     Równolegle rozegrano Uliczne Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Tu także elblążanie zdobywali medale i byli w czołówce. W wyścigu na 770 m Weronika Surowiec z Orła wywalczyła brązowy medal, a za nią linię mety minęły zawodniczki Vikinga - Dorota Kisielewska i Paulina Ignatowicz. W biegu na 1500 m znakomicie startowała Weronika Surowiec, zdobywając srebrny medal, a brązowy wywalczyła Paulina Ignatowicz. Na piątym miejscu zawody ukończyła Dorota Kisielewska z Vikinga.
     W juniorach „C” brązowy medal na 770 m zdobył Marcin Bachanek z Vikinga, wyprzedzając Rafała Adamowskiego z Orła i swego klubowego kolegę Macieja Skowrona. Ten nie odpuścił w wyścigu na 1500 m i wywalczył brązowy medal przed Bachankiem.
     Elbląscy wrotkarze prowadzeni przez trenerów Ireneusza Borowieckiego (Orzeł) i Ryszarda Białkowskiego (Viking) zdobyli 9 medali, w tym jeden złoty, dwa srebrne i sześć brązowych.

Andrzej Minkiewicz - Telewizja Elbląska
  • Gratulacje dla trenera Ireneusza Borowieckiego i jego zawodników dla których wrotki są alternatywą dla braku lodu w letnie miesiąca a tu nie odstają wcale od wrotkarzy i są w ścisłej czołówce Pozdrowienia dla wszystkich małych sportowców gdyż dzięki WAM dane będzie nam usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego na światowych arenach sportowych