UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Nadchodzi wielkie święto brydża w Elblągu

 
Elbląg, Nadchodzi wielkie święto brydża w Elblągu
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl
Reklama

Wielkie Swięto Sportu Brydża w Elblągu. Po raz 22. odbędą się zawody XXII Żuławskiego Międzynarodowego Kongresu Brydża Sportowego, których areną będzie Hotel Elbląg na starówce. Potrwają od piątku do niedzieli, tj. od 7 do 10 marca. Impreza poświęcona jest pamięci zmarłego w 2004 r. Mirosława Wolka, wielkiego miłośnika brydża. 

Pierwszy Żuławski Kongres został zorganizowany 21 lat temu. Jego triumfatorami byli elblążanie - Mirosław Wołek i Bogusław Gierulski. Kongres Żuławski wszedł na stałe do kalendarza Polskiego Związku Brydża Sportowego. To impreza niezwykle ceniona przez znawców tej dyscypliny sportu nie tylko z Polski, ale także z Europy. Dzięki Kongresowi Elbląg staje się stolicą polskiego i europejskiego brydża. Bardzo dobrą rekomendacją naszej imprezy jest jej charakter międzynarodowy. Stało się już tradycją, że na Kongres Żuławski przyjeżdzają mistrzowie Polski, Europy, Ameryki Północnej, mistrzowie swiata z Sanya Chiny, Madras, Indie, mistrzowie olimpijscy. Nie inaczej będzie w marcu tego roku. Spodziewamy się,że w 4-dniowym maratonie weżmie udział ok. 400 brydżystek i brydżystów z Polski i Unii Europejskiej: Bułgarii, Holandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Szwecji, a także Białorusi i Ukrainy. Kongres Żuławski odbędzie się pod patronatem prezydenta Elblaga - Witolda Wróblewskiego, patronat honorowy objął marszałek woj. warmińsko-wazurskiego - Gustaw Marek Brzezin. Wysiłki Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego doceniają władze polskiego brydża. Dlatego właśnie podczas Kongresu rozgrywane będą Zimowe Mistrzostwa Polski Teamów w obsadzie międzynarodowej. PZBS Warszawa powierzył nam ich organizację za dotychczasowe profesjonalne i perfekcyjne przygotowane turnieje kongresowe. Brydżyści w Elblągu mają o co walczyć.
      
       Program Żuławskiego Międzynarodowego Kongresu Brydża Sportowego:
       Czwartek, 7 marca, godz 18.30 - turniej par o Puchar Starosty Elbląskiego - Macieja Romanowskiego,
       Piątek, 8 marca, godz. 10 - Zimowe Mistrzostwa Polski Teamów pod patronatem Prezydenta Elbląga - Witolda Wróblewskiego,
       Sobota, 9 marca, godz. 11. 30 - turniej par o Puchar Senatora RP Jerzego Wcisły, godz. 17.30 - turniej par o Puchar Posła RP - Jacka Protasa,
       Niedziela, 10 marca, godz. 10 Kongresowy turniej par o Puchar Poseł RP - Elżbiet Gelert, godz. 19 - ceremonia zakończenia, wręczenie oskarów brydżowych.
      
       Najlepszy duet z Warmii i Mazur i najlepszy zawodnik zagraniczny otrzyma ją Puchar Marszałka Woj. Warmińsko-Mazurskiego - Gustawa Marka Brzezina, a najlepsza zawodniczka otrzyma Pucha Wójta Gminy Elbląg Zygmunta Tucholskiego. W piątek 8 marca o godzinie 19:45 z Hotelu Elbląg zostanie przeprowadzona na żywo transmisja z półfinałów Drużynowych Mistrzostw Polski na serverze internetowym Bridge Base Online. Rywalizację teamów będzie oglądać około 25 tysiecy pasjonatów brydża w Polsce i w Europie. Elbląskie Stowarzyszenie Brydża Sportowego zadbało również o dodatkowe atrakcje. 6 marca o godz. 14 w Ratuszu Staromiejskim rozpocznie się drużynowy turniej miast zaprzyjaźnionych o Puchar Przechodni Przewodniczącego Rady Miasta Elbląga - Antoniego Czyżyka. Animatorem i organizatorem tej Międzynarodowej Imprezy Brydżowej jest Zarząd Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego pod wodzą prezesa arc. mm. Bogusława Gierulskiego i koordynatora kongresowych turniejów Reginy Wołek przy współpracy samorządowców, parlamentarzystów, sponsorów i patronatow medialnych oraz prasowych. 
Henryk Łęcki, wiceprezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama