Nalikowski trzeci (zapasy)

W ostatnich dniach kwietnia w Kostrzynie n. Odrą odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu klasycznym. Z elblążan najlepiej na tych zawodach spisał się Rafał Nalikowski, który w wadze 58. kg zajął wysokie trzecie miejsce.

Zapaśnik Polonii Elbląg Rafał Nalikowski zajął wysokie trzecie miejsce podczas niedawnej Olimpiady Młodzieży w Kostrzynie. Elblążanin w eliminacjach odniósł cztery zwycięstwa. Niestety w walce o półfinał Rafał przegrał w dogrywce z późniejszym srebrnym medalistą Arturem Skrzypcem z Gryfa Chełm. W walce o brązowy medal reprezentant Poloni pokonał Karola Kobojke z WLKS Siedlce. W tej kategorii wagowej startowało 26 zawodników.
     Udanie na tych zawodach zadebiutował inny z naszych reprezentantów Adam Pawlicki, który w kategorii wagowej 100 kg wygrał dwie walki i ostatecznie uplasował się na 11. pozycji z 24 startujących zawodników.
     W klasyfikacji drużynowej Polonia Elbląg znalazła się na wysokim 25 miejscu wśród 51 sklasyfikowanych klubów.