UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nauka nie tylko tańca

Elbląg, Nauka nie tylko tańca

Piękna postawa, dobra pamięć, bogata wyobraźnia i umiejętności taneczne to tylko wybrane zalety uczęszczania na zajęcia z zakresu tańca towarzyskiego. Zajęcia z tańca towarzyskiego odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w godz.. 10 – 11 na sali sportowo-widowiskowej w CSE Światowid, przy pl. Jagiellończyka 1.

Taniec towarzyski to dziesięć różnorodnych tańców podzielonych na dwa style: standardowy i latynoamerykański. Styl standardowy jest dostojniejszy i pełen wdzięku, a latynoamerykański żywiołowy i bardziej skoczny. Nauka zaczyna się od zapoznania kroków podstawowych każdego tańca, następnie dzieci poznają figury aby później łączyć je w jedną spójną całość. Taniec towarzyski dzięki swej różnorodności jest bardzo wyjątkowy ponieważ umożliwia bardzo wszechstronny rozwój. Rozmaite tempo tańców standardowych i latynoamerykańskich wymuszające różnorodny ruch taneczny wpływa na rozwój takich cech motoryki, jak szybkość, skoczność, zwinność i wytrzymałość oraz rozwija wyobraźnię. Konieczność równoczesnego i sprawnego wykonania figur w określonym czasie wyrabia z kolei szybką orientację, umiejętność koncentracji oraz uwagę, co wpływa na sprawniejsze myślenie i lepszą pamięć. Kurs tańca towarzyskiego pomaga również kształtować prawidłową prostą postawę i zadbać o smukłą sylwetkę.
       - Taniec pozytywnie wpływa także na psychikę dziecka ponieważ umożliwia mu rozładowanie emocji i stresu oraz sprawia radość – mówi Joanna Karpiuk z CT Promyk – Dodatkowo pomaga w pokonywaniu nieśmiałości, wyrobieniu pewności siebie oraz stwarza możliwość rozwoju zdolności twórczych. Podczas zajęć instruktorzy również zaznajamiają uczestników z zasadami odpowiedniego zachowania się w towarzystwie, a tańczące w parze z dzieci uczą się uprzejmości, grzeczności wobec partnera i współdziałania.
      
       - Na pierwsze zajęcia dziecko może wejść bez karnetu i sprawdzić, czy zajęcia mu odpowiadają – dodają organizatorzy.
      
Zyta Wrzos, Centrum Spotkań Europejskich "Światowid"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Reklama