Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława

Nie ma mocnych na siatkarzy Nauki Jazdy Adam

Elbląg, Nie ma mocnych na siatkarzy Nauki Jazdy Adam fot. MOSiR

Po siedmiu kolejkach Awangardy Volley Ligi, prowadzonej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, już tylko jedna drużyna pozostaje bez porażki. Jak do tej pory komplet zwycięstw na swoim koncie mają siatkarze zespołu Logbartrans Nauka Jazdy Adam.

W siódmej kolejce Awangarda Volley Ligi najciekawiej zapowiadało się spotkanie pomiędzy Logbartrans Nauka Jazdy Adam a Kolex Hale Stalowe. I choć wynik na to nie wskazuje, to kibice obejrzeli ciekawe i wyrównane widowisko. Wszystkie trzy sety miały niemal identyczny scenariusz. Od początku trwała walka punkt za punkt i dopiero w końcówce każdej z partii siatkarze Nauki Jazdy Adam przechylali szalę zwycięstwa na swoją stronę. Najbardziej wyrównany był pierwszy seta, zakończony wynikiem 25:23. W drugiej partii odnotowaliśmy wynik 25:19, a w trzeciej 25:22. Tym samym zespół Logbartrans Nauka Jazdy Adam wygrał 3:0 i pozostaje jedyną drużyną w Elbląskiej Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej, która nie przegrała jeszcze meczu.
     Nie mniej emocji było także w spotkaniu pomiędzy MKS Truso a Chill Out. Po bardzo dobrym początku sezonu w wykonaniu MKS Truso, teraz młodym siatkarzom nie idzie już tak dobrze. W konfrontacji z niżej notowanym rywalem byli w stanie wygrać tylko jednego seta. Mecz lepiej rozpoczęła ekipa Chill Out, która pierwszą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść, wygrywając 25:18. W drugim secie Truso nieco podkręciło tempo, co od razu przełożyło się na lepszy wynik. W tej partii młodzież okazała się górą, zwyciężając 25:21. Trzeci i zarazem decydujący set, to znów lepsza gra siatkarzy Chill Out, który nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń zwyciężając 25:16 i cały mecz 2:1.
     Kolejną wygraną zanotował także wicelider. Ekipa ZNP tym razem zmierzyła się z ostatnią w tabeli drużyną Merkury Elbląg i jak się można było spodziewać zainkasowała komplet punktów. W każdej z trzech partii na boisku dominowali siatkarze ZNP, którzy tylko w drugim secie mieli niewielkie problemy, ale i tak ostatecznie wygrali 25:22. W pierwszym i trzecim secie prowadzili niemal od pierwszej do ostatniej minuty, wygrywając kolejno 25:18 i 25:15.
     Bez większych problemów trzy punkty zainkasowała także drużyna KAM, choć na ich drodze stanął bardziej wymagający rywali, jakim bez wątpienia jest Techtrans Elbląg. Mimo tego, siatkarze KAM-u poradzili sobie z kolejną ligową przeszkodą wygrywając kolejno 25:20, 25:19 i 25:22. Zwycięstwo pozwoliło siatkarzom zespołu KAM zachować miejsce na podium.
     Po raz kolejny w rozgrywkach Awangarda Volley Liga, z grona zwycięskich drużyn wybrany został najlepszy zawodnik tygodnia. Tym razem wyróżnienie MVP powędrowało do Jakuba Hryniewicza z zespołu ZNP Elbląg, który otrzymał podwójne zaproszenia na najbliższy mecz siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk.
     Więcej Informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej www.mosir.elblag.eu, w zakładce imprezy sportowe.
     Wyniki 7. kolejki:
     MKS Truso - Chill Out 1:2 (18:25, 25:21, 16:25)
     Merkury Elbląg - ZNP Elbląg 0:3 (18:25, 22:25, 15:25)
     Kolex Hale Stalowe - LOGBARTRANS Nauka Jazdy Adam 0:3 (23:25, 19:25, 22:25)
     Techtrans Elbląg - KAM 0:3 (20:25, 19:25, 22:25)

Partnerem Awangarda Volley Liga jest siatkarski drużyna LOTOS Trefl. Zespół z Gdańska cały czas plasuje się w ścisłej czołówce rozgrywek PlusLigi. Kolejne spotkanie przed własną publicznością LOTOS Trefl rozegra w piątek 19 grudnia, a ich rywalem będzie Cerrad Czarni Radom. Mecz rozegrany zostanie o godz. 19 w ERGO Arenie. Zapraszamy wszystkich kibiców i miłośników siatkówki na mecze gdańskich siatkarzy. Przypomnijmy, że zespół LOTOSU Trefla Gdańsk jest fundatorem nagród i upominków dla najlepszych zawodników i zespołów uczestniczących w rozgrywkach Awangarda Volley Liga organizowanych przez MOSiR.