Nie zwalniają tempa (piłka nożna)

Elbląg, Polonia Pasłęk w biało-czerwonych strojach
Polonia Pasłęk w biało-czerwonych strojach

Kolejne trzy punkty zdobyli dwaj nasi czwartoligowcy. Zarówno Polonia Bart-Ex Pasłęk jak i Błękitni Orneta odnieśli w miniony weekend efektowne zwycięstwa.

Polonia Bart-Ex Pasłęk - Mrągovia Mrągowo 4:0 (2:0)
     1:0 - Sierechan (10.), 2:0 - Gawryś (17.), 3:0 - Licznerski (53.), 4:0 - Gronkowski (66.).
     Było to już trzecie zwycięstwo z rzędu w rundzie wiosennej piłkarzy Polonii. Zespół prowadzony przez Wojciecha Tarnowskiego tym razem gładko uporał się na własnym stadionie z Mrągovią Mrągowo, pokonując rywali aż 4:0. Niespełna dziesięć minut po pierwszym gwizdku sędziego pasłęczanie objęli prowadzenie po strzale Marcina Sierechana. Siedem minut później było już 2:0, a tym razem na listę strzelców wpisał się Jacek Gawryś. Szybko zdobyte bramki niemal wstrząsnęły zespołem przyjezdnym, który zaskoczonym takim obrotem sprawy nie potrafił stawić czoła rywalom. Przewaga pasłęczan nie podlegała dyskusji i gdyby ich skuteczność była jeszcze lepsza, to w pierwszej połowie prowadzenie Polonii byłoby jeszcze bardziej okazałe. Po zmianie stron nadal ton grze nadawali gospodarze. To oni częściej byli przy piłce, raz po raz groźnie atakując na bramkę Mrągovii. Goście tylko raz stanęli przed szansą zdobycia bramki, ale piłka zamiast wpaść do pustej bramki odbiła się od słupka i wyszła w pole. Wreszcie w 53 min. po strzale Jarosława Licznerskiego Polonia zdobyła trzecią bramkę i stało się jasne, że trzy punkty pozostaną w Pasłęku. Wynik meczu ustalił w 66 min. Paweł Gronkowski, który popisał się 20-metrowym rajdem, minął dwóch obrońców i strzelił tuż obok interweniującego bramkarza gości. Polonia odniosła w pełni zasłużone zwycięstwo dzięki czemu nadal plasuje się w czołówce tabeli.

Błękitni Orneta - Warmia i Mazury Olsztyn 4:1 (2:0)
     1:0 - Skowyrski (15.), 2:0 - Włodarczyk (35.), 2:1 - Radziszewski (52.), 3:1 - Skowyrski (65.), 4:1 - Włodarczyka (70.).
     Podopieczni Stanisława Fijarczyka, którzy w tygodniu w meczu zaległym ulegli Drwęcy Nowe Miasto 0:3, tym razem w pełni się zrehabilitowali i nie dali najmniejszych szans ekipie z Olsztyna. Od początku przewaga należała do gospodarzy. Już po kwadransie gry Błękitni prowadzili 1:0 po bramce Marcina Skowyrskiego. Później oba zespoły spuściły trochę z tonu, gra toczyła się w środkowej części boiska, a utrudniał ją silnie wiejący wiatr i padający deszcz. Wreszcie w 35 min. na 2:0 podwyższył supersnajper z Ornety Tomasz Włodarczyk. Ostatnie minuty tej części gry to już zdecydowana przewaga Błękitnych, którzy nie wykorzystali dwóch dogodnych sytuacji. Najpierw w 42 min. Mariusz Jaroń zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i piłkę wyłuskali obrońcy z Olsztyna, a tuż przed przerwą Skowyrski minimalnie przestrzelił będąc w dogodnej sytuacji.
     Po zmianie stron kiedy wydawało się, że podopieczni trenera Fijarczyka będą kontrolować grę i powiększą jeszcze swój dorobek bramkowy, gola zdobyli przyjezdni. W 52 min. po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkarz Błękitnych Piotr Sawicki zbyt krótko wybił piłkę, która trafiła wprost pod nogi Dariusza Radziszewskiego. Pomocnik z Olsztyna nie zastanawiając się długo strzelił technicznie nie do obrony i było już tylko 2:1 dla Błękitnych. Jednak było to wszystko, na co tego dnia mogli pozwolić piłkarzom Warmii i Mazur zawodnicy z Ornety. W kolejnych akcjach znów na boisku dominowali gospodarze, a na ich odpowiedz nie trzeba było długo czekać. W 65 min. po raz drugi na listę strzelców wpisał się Skowyrski, pewnie wykorzystując podanie Włodarczyka. Pięc minut później ten ostatni ustalił wynik meczu na 4:1 potwierdzając tym samym swoją fantastyczną dyspozycję strzelecką.

Komplet wyników 20. kolejki: Olimpia Olsztynek - Start Działdowo 2:1 (1:0), Mazur Ełk - Tęcza Biskupiec 4:0 (2:0), Start Nidzica - Sokół Ostróda 0:2 (0:1), Płomień Znicz Biała Piska - Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (0:1), Orlęta Rema Reszel - Granica Kętrzyn 2:1 (0:0), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Mrągovia Mrągowo 4:0 (2:0), Błękitni Orneta - Warmia i Mazury Olsztyn 4:1 (2:0), Jeziorak Iława - Czarni Małdyty 0:2 (0:1), Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto Lubawskie - Motor Lubawa 4:1 (3:1). Mecze zaległe: Warmia i Mazury Olsztyn - Jeziorak Iława 1:0, Błękitni Orneta - Drwęca Lamparkiet Nowe Miasto 0:3.