Piątek 24-11-2017, imieniny Jana, Flory

512 918 555

Ewenement natury Ewenement natury

Niedosyt Glauberta (lekka atletyka)

W Szczecinie zakończyły się 84. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Seniorów. Startujący w zawodach Marcin Glaubert, skoczek wzwyż z MKS Truso Elbląg, był bliski zdobycia medalu. Pokonał poprzeczkę z wynikiem 218 cm, zajął czwarte miejsce, ale odczuwa sportowy niedosyt.

W finale skoku wzwyż Glaubert bez problemów pokonał poprzeczkę na wysokościach 205 i 210 cm. W drugiej próbie uporał się z wysokością 214 cm, a także w drugim skoku pokonał poprzeczkę na 218 cm. Trzykrotne próby na wysokości 222 cm nie powiodły się. Poza konkurencją był Grzegorz Sposób z MKS Start Lublin, który zdobył złoty medal z wynikiem 222 cm. O kolejnych miejscach na podium decydowały zrzutki poprzeczki na niższych wysokościach, bo aż czterech zawodników zaliczyło skoki na 218 cm. Sportowe szczęście miał Michał Bieniek z AZS Wrocław zdobywając srebrny medal wynikiem 218 cm i bardzo zadowolony z brązowego krążka Piotr Śleboda z Olimpii Grudziądz. Śleboda miał olbrzymie kłopoty z pokonaniem poprzeczki na wysokości 214 cm, bo dokonał tego dopiero w trzeciej próbie, ale już w pierwszym skoku zaliczył 218 cm, co dało mu miejsce na podium, przed elbląskim skoczkiem. Marcin Glaubert był o krok od medalu i co zrozumiałe w tej sytuacji odczuwa sportowy niedosyt. Nic dziwnego, bo rywale z identycznym wynikiem stanęli na podium. Przypominamy, że przed rokiem na lekkoatletycznych mistrzostwach kraju Glaubert zajął piąte miejsce z wynikiem 210 cm. W międzyczasie poprawił rekord życiowy o 8 cm, a teraz, podrażniony startem w Szczecinie zapowiada walkę o wysokość 220 cm. O dużych możliwościach skoczka przekonany jest jego aktualny trener Robert Kołodziej z Olsztyna, dawniej czołowy zawodnik kraju w tej lekkoatletycznej konkurencji. Pozostaje oczekiwanie na nowy rekord życiowy Marcina Glauberta i jego awans do strefy medalowej w następnych mistrzostwach. Przy okazji informujemy, że ubiegłoroczny złoty medalista mistrzostw (228 cm) Aleksander Waleriańczyk, zaliczył w Szczecinie wysokość 210 cm, co było dużą niespodzianką. W walce o miejsca na podium w skoku wzwyż nie uczestniczył także kolejny czołowy zawodnik kraju Robert Wolski.