Nieobliczalne USE (halówka II)

Największą niespodzianką czwartej kolejki II ligi była porażka 1:3 dotychczasowego lidera ekipy BIG z zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli zespołem USE. Potknięcie to wykorzystał Termoizol.

Przerwa świąteczno-noworoczna niekorzystnie wpłynęła na zespoły z czołówki tabeli. Pierwszej porażki doznał zespół BIG, Lira zremisowała, a minimalnym zwycięstwem zakończyły się mecze Wiarusa i Termoizolu. Najciekawszy przebieg miało spotkanie pomiędzy Termoizolem a Extomem. Po pierwszej bardzo wyrównanej i bezbramkowej połowie, w drugiej kibice wreszcie doczekali się bramek. Zaledwie kilkanaście sekund po wznowieniu gry bramkę zdobył Radosław Bewicz i Termoizol wyszedł na prowadzenie. Sześć minut później mieliśmy remis po tym, jak do siatki rywali trafił Rafał Kołpak. Kiedy na niespełna dwie minuty przed końcem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Wojciech Bewicz, wydawało się, że grający w przewadze Extom zdoła strzelić zwycięska bramkę. Okazało się, że Termoizol nie tylko zdołał się obronić, ale w ostatnich sekundach zdobył zwycięską bramkę, której autorem był Rafał Bewicz.
     Także ciekawy przebieg miał pojedynek, w którym Wiarus zmierzył się East Express. Pierwsza odsłona pojedynku to wymiana ciosów z obu stron. W 13. min. padła pierwsza i ostatnia w tej połowie bramka, a zdobył ją zawodnik Wiarusa Michał Lasowicz. Tuż po wznowieniu drugiej odsłony Marcin Lubowiecki doprowadził do remisu 1:1. East Expres nie cieszył się jednak z niego zbyt długo, gdyż niespełna 60 sekund później Wiarus znów był na prowadzeniu tym razem za sprawą bramki Przemysława Gruszki. W ostatnich dziesięciu minutach East Expres wprawdzie jeszcze raz doprowadził do remisu po golu Pawła Bieńko, ale w 27. min. losy meczu na swoja korzyść rozstrzygnął Wiarus, po tym jak do siatki rywali trafił Michał Boryczewski.
     Prawdziwy festiwal strzelecki urządziły sobie zespoły Metrotestu i PKS. Ci pierwsi pokonali 8:2 ADI, natomiast PKS ograł aż 9:1 Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną.
     Jeśli chodzi o pojedynek Metrotestu z ADI, to pierwsza połowa nie zapowiadała aż tak wysokiej wygranej. Po kwadransie gry i dwóch bramkach Piotra Światkowskiego oraz jednej Arkadiusza Stępnia Metrotest prowadził 3:0. W drugiej odsłonie zespół ten dołożył jeszcze pięć bramek, natomiast ADI odpowiedział tylko dwoma celnymi trafieniami. Bohaterem pojedynku PKS-EUH-E by zawodnik PKS Mariusz Goryszewski, który aż cztery razy pokonał bramkarza rywali. O jedną bramkę mniej zanotował Dariusz Tyburski, a po jednym trafieniu zanotowali Rafał Pudlik i Robert Białoszewski. Honorową bramkę dla EUH-E zdobył w końcówce spotkania Rafał Brzeski.
     Porażka 1:3 zespołu BIG z Unijną Szkołą Europejską była bez wątpienia największą niespodzianką 4. kolejki. Pierwsza odsłona nie zapowiadała jednak, że lidera straci w tym meczu punkty. Już w 4 min. gola zdobył Paweł Parszuto i BIG prowadził 1:0. W kolejnych minutach zespół ten posiadał optyczną przewagę, stwarzał sporo podbramkowych sytuacji, ale ostatecznie brakowało skutecznego wykończenia. Po zmianie stron sytuacja niewiele się zmieniła. Nadal stroną atakująca byli piłkarze BIG, a USE ograniczało się jedynie do kontrataków. I właśnie w 17. min. po jednej z takich akcji do bramki ekipy BIG trafił Christian Denis Mawa. Dwie minuty później USE prowadziło już 2:1 po golu Andrzeja Tomiałojć, a wynik spotkania na 3:1 tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego ustalił Bartosz Orzechowski.
     Zaledwie jeden punkt wywalczył trzeci zespół w tabeli Lira z mającą jak do tej pory zerowe konto punktowe drużyną Karo. Wprawdzie jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze Liry po golu Tomasza Sielezina, ale kolejne minuty upłynęły pod znakiem przewagi Karo. Zespół ten najpierw wyrównał, a dokonał tego Maciej Nowak. W ostatnich dwóch minutach do siatki rywali trafiali jeszcze Piotr Kamiński i Jakub Szepietowski. W drugiej połowie jeszcze jedną bramkę dla Karo zdobył Jarosław Kras, ale okazało się to za mało, by odnieść zwycięstwo. Trzema bramkami popisał się najskuteczniejszy w szeregach Liry Tomasz Sielezin, na niespełna półtorej minuty przed końcem doprowadzając do remisu 4:4.
     Dość jednostronne widowisko zaprezentowały zespoły Straży Pożarnej i ASJ Automotive Seriws. Od początku znaczną przewagę zdobyli strażacy, którzy swoim rywalom zdołali strzelić sześć bramek. Dobrą formą strzelecką popisał się Piotr Kołecki, zdobywca trzech bramek. Podobnie było w pojedynku pomiędzy ekipami Troll i PKP. Tutaj prym wiedli "kolejarze", którzy wygrali 5:1, a trzy bramki zdobył Adam Siemaszko.
     Coraz lepiej radzi sobie ekipa Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego, która odniosła trzecie zwycięstwo tym razem pokonując 3:2 zespół AZS Jański. Remisem 3:3 zakończył się pojedynek Krometu z PC Koni, natomiast trzy punkty wywalczył Pujan pokonując Amatorów/Marysieńka 3:2.

Komplet wyników 4. kolejki:

W.Sz.Z. E-g. - AZS Jański 3:2 (1:1)
     1:0 - Missan (10.), 1:1 - Głowacki (10.), 1:2 - Szweda (19.), 2:2 - Sobotowicz (27.), 3:2 - Sobotowicz (27.).

Straż Pożarna - ASJ Automotive Serwis 6:0 (5:0)
     1:0 - Kołecki (2.), 2:0 - Gryciuk (4.), 3:0 - Ratajczyk (11.), 4:0 - Kołecki (12.), 5:0 - Kołecki (12.), 6:0 - Olewnik (26.).

BIG - USE 1:3 (1:0)
     1:0 - Parszuto (4.), 1:1 - Ch. Mawa (17.), 1:2 - Tomiałojć, 1:3 - Orzechowski (29.).

Karo - Lira 4:4 (3:1)
     0:1 - Sielezin (7.), 1:1 - Nowak (12.), 2:1 - Kamiński (13.), 3:1 - Szepietowski (15.), 3:2 - Sielezin (19.), 4:2 - Kras (21.), 4:3 - Sielezin (24.), 4:4 - Sielezin (28.).

Troll - PKP 1:5 (1:2)
     0:1 - Siemaszko (3.), 0:2 - T. Nowicki (6.), 1:2 - Elminowski (11.), 1:3 - Brzeski (18.), 1:4 - Siemaszko (22.), 1:5 - Siemaszko (23.).

ADI - Metrotest 2:8 (0:3)
     0:1 - Stępień (8.), 0:2 - Światkowski (11.), 0:3 - Światkowski (13.), 1:3 - Bieliński (19.), 1:4 - Szewczuk (19.), 2:4 - Bildziuk (21.), 2:5 - Tytek (22.), 2:6 - Szaro (25.), 2:7 - Szewczuk (28.), 2:8 - Ulatowski (29.).

Kromet - PC Koni 3:3 (2:1)
     1:0 - Byzdra (2.), 2:0 - Grzelak (5.), 2:1 - Witkowski (13.), 2:2 - Witkowski (21.), 3:2 - Grzelak (23.), 3:3 - Witkowski (24.).

Amatorzy/Marysieńka - Pujan 2:3 (0:1)
     0:1 - Bożejewicz (15.), 0:2 - Czarnecki (19.), 0:3 - P. Bałdyga (21.), 1:3 - Sawoski (24.), 2:3 - Kurleto (30.).

PKS - EUH-E 9:1 (3:0)
     1:0 - Goryszewski (6.), 2:0 - Goryszewski (8.), 3:0 - Goryszewski (14.), 4:0 - Tyburski (19.), 5:0 - Tyburski (21.), 6:0 - Pudlik (22.), 7:0 - Białoszewski (25.), 8:0 - Tyburski (27.), 9:0 - Goryszewski (29.), 9:1 - Brzeski (30.).

East Express - Wiarus 2:3 (0:1)
     0:1 - Mich. Lasowicz (13.), 1:1 - Lubowiecki (16.), 1:2 - Gruszka (17.), 2:2 - Bieńko (25.), 2:3 - Boryczewski (27.).

Termoizol - Extom 2:1 (0:0)
     1:0 - Rad. Bewicz (16.), 1:1 - Kołpak (23.), 2:1 - Raf. Bewicz (30.).

Klasyfikacja strzelców po 4 kolejkach:
     11 bramek:
     Tomasz Sielezin (Lira)
     8 bramek:
     Piotr Moneta (BIG), Piotr Kołecki (Straż Pożarna), Jacek Ulaszek (Termoizol), Dariusz Sobotowicz (W.Sz.Z.).
     7 bramek:
     Arkadiusz Kurowski (Lira), Mariusz Goryszewski (PKS).
     6 bramek:
     Michał Ratajczyk (Straż Pożarna).
     5 bramek:
     Piotr Byzdra (Kromet), Arkadiusz Stępień (Metrotest), Piotr Bałdyga (Pujan), Przemysław Gruszka (Wiarus).

Zestaw par 5. kolejki - 22 stycznia (sobota): Wiarus - Termoizol godz. (13.00), EUH-E - East Express (13.35), Metrotest - Kromet (14.10), PKP - ADI (14.45), USE - Troll (15.20), ASJ Automotive Serwis - BIG (15.55), Pujan - PKS (16.30), PC Koni - Amatorzy/Marysieńka (17.05), Extom - Karo (17.40), AZS Jański - Straż Pożarna (18.15), Lira - W.Sz.Z. E-g. (18.50).

• Mała niekonsekwencja w drugim wierszu od góry. Lira wcale nie poniosła porażki, ale zremisowała z drużyną Karo. I nawet przerwa świąteczna nie miała na to zbyt wielkiego wpływu :-) Pozdrowienia dla Szefcia Stronki.
    0
    0
    Arbiter Elegancji(2005-01-10)
  • Uważam że na bramce KROMETU powinien stanąć JANEK STANKIEWICZ (pseudonim artystyczny ZWIERZAK ) a atakujacy PIOTR BYZDRA miał poważną konuzje i nie mógł grac na swoich obrotach. Mecz zakończył sie wynikie remisowym dzieki wspaniałej postawie bramkarza. Końcówka meczu mogła zmienić wynik na korzyść Krometu ale napastnicy nie potrafili wykorzystac dogodnych sytuacji.Panowi więcej zaangżowania w grę bo marzenia o pierwszj lidze się od dalają.Myśle że czas sie wziąść do roboty i zabraź się za poważne granie.
    0
    0
    KONDOR(2005-01-10)
  • Arbiter zgadza się Lira zremisowała. Błąd został już poprawiony. Dzięki za czujność. A wracając do tego meczu to chyba jednak remis można uznać jako porażkę. Wszak podzielili się punktami z zespołem, który do tej pory miał na swoim koncie zero punktów. Pozdrawiam uczestników i kibiców ELH.
    0
    0
    szefcio stronki(2005-01-10)
  • Co ty kondorze wypisujesz?Przecież PC-koni mogło na 1,5 min wygrać ten mecz tylko,że niejaki Krzysztof (Żuczek) nietrafił z 1m do pustaka.A ściślej mówiąc trafił w słupek.I to przesądziło o remisie w tym meczu.A postawa obu bramkarzy zasługuje na oklaski!!!
    0
    0
    Wizard(2005-01-10)
  • Chonorowego gola strzelił PKs-owi niejaki Rafał Brzeski syn słynnego Romana! No po moich obserwacjach śmiem twierdzić,że był on wyróżniającym się zawodnikiem w swojej dróżynce.Sprawiał wiele kłopotów doświadczonym grajcarom PKS-u.Szkoda tylko,że niebyło 2 cyfrówki.Gdyby PKS zagrał odważniej w 1 połówce to kto wie.A co do tych młodych chłopców to widać było typową grę podwórkową na chura i do przodu.A obrony "0". To się zemściło 4 golikami z konterki.Tak grają cwaniaki.No Rafale B. weźcuie jeszcze potrenujcie może obronę a na atak przyjdzie jeszcze pora.
  • No no, na stepna kolejka mecz na szczycie to bedzie jazda,w Temoizol pauzuje dwóch zawodników ale i dak wygrają z wiarusem, pozdro dal chłopaków z Termoizol :)))))))))))))))))))
    0
    0
    Termopacjent(2005-01-10)
  • Do Kondora: to było poważne granie. W szatni Krometu dyskusje trwały do późnych godzin wieczornych, przewodził Pan Janek.
    0
    0
    krometfriend(2005-01-10)
  • Gratulacje dla wszystkich ZWYCIĘŻONYCH a przede wszystkim dla Panów z W.Sz.Z !!!! Może teraz ten koleś, który wypoczwarzał M O R D Ę na poprzednich forach co by Dario od nich odszedł zabierając kolesia z numerem chyba 15 PRZEPROSI całą drużynę?! Panowie tak trzymać a może nie spadniecie?! Nawet jestem oprzekonany, że nie spadniecie! Kerownik szalał na ławie widać się przejmuje a wy tak gracie ze nerwy mogą puścić!
    0
    0
    obserwatore(2005-01-10)
  • Bartosz Orzechowski!!!HEHE pozdro
  • Do Szefcia Stronki - przed meczem na pewno nie wzięlibyśmy takiego wyniku "w ciemno", ale biorąc pod uwagę fakt, że przegrywaliśmy już 2 : 4, to końcowy wynik nie jest taki zły. Postaramy się lepiej w meczu z WSzZ i mam nadzieję, że trzy punkty będą nasze. Pozdrowienia dla wszystkich, łącznie z naszymi najbliższymi rywalami :-)
    0
    0
  • gratulacje dla USE!!
  • cytat tygodnia "...Zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, a w Nowym Roku samych sukcesów w walec o miejsca od 2 do 22 wszystkim drużynom II ligi życzy lider BIG ... "