UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Niepodległościowe bieganie coraz bliżej

 

Wielkimi krokami zbliża się dzień 11 listopada, kiedy to w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę odbędzie się jubileuszowa, V edycja Biegu Niepodległości. Na liście startowej Biegu Głównego mamy 325 osób, zaś w Małym Biegu jest już zapisanych 268 dzieci. Zapisy trwają do 4 listopada i wtedy poznamy ostateczną frekwencję.

Zawodnicy ze wszystkich stron Polski, reprezentując tak odległe miasta jak Bytom czy Warszawa oraz z okolic znacznie bliższych Elblągowi – z Braniewa, Ostródy, Kwidzyna, Sztumu, Gdańska czy Lęborka wybierają się na V Bieg Niepodległości.
     - Cieszę się, że tak wiele osób postanowiło świętować w Elblągu 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie tylko uroczyście, ale też na sportowo - mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Uczestników przybywa z dnia na dzień, należy jednak pamiętać, że zapisy potrwają tylko do 4 listopada, dlatego warto spieszyć się z decyzją odnośnie startu w imprezie.
     Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz biegu głównego na 10 km odbędzie się rywalizacja sztafet (3 x 3.333 m) oraz wyścigi dla dzieci do 15. roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości – V Enduro Kid. Dystanse dla dzieci będą zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2. roku życia, najdłuższy 600 jest przeznaczony dla dzieci od 14. do 15. roku życia. Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, taki sam jak w Biegu Głównym.

 


     Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą zlokalizowane na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Na trasie jest przewidziany jeden punkt żywieniowy w okolicy startu-mety. Odbędzie się również rywalizacja trzyosobowych sztafet. Dzieci do 15. roku życia będą rywalizować w Małym Biegu Niepodległości - V Enduro Kid, który współorganizuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu.
     Wpisowe wynosi 30 zł (Bieg Główny oraz sztafety) i 10 zł (Mały Bieg Niepodległości). Natomiast nie ma już możliwości zamówienie pakietu startowego z koszulką techniczną. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz puchary i statuetki. Zapisy na V Elbląski Bieg Niepodległości odbywają się za pomocą platformy Elektroniczne zapisy.
     Organizatorami V Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Elbląga.
     
     Program imprezy:

     Sobota, 10.11.2018 r.
     14.00 – 18.00 wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów.
     Niedziela, 11.11.2018 r.
     1. Mały Bieg Niepodległości - V Enduro Kid
     9:00 - 10:30 Wydawanie kart startowych - biuro zawodów.
     10:55 Otwarcie Małego Biegu Niepodległości
     12:30 Zakończenie zawodów i nagrodzenie uczestników Małego Biegu Niepodległości.
     
     2. V Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km (3 pętle po 3.333 m) oraz Sztafety (3 x 3.333 m.) – bieg kobiet i mężczyzn 09:00 – 13:00 Wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów.
     13:25 Uroczyste otwarcie zawodów.
     13:30 V Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km oraz Sztafety – bieg kobiet i mężczyzn.
     14:15 Wydawanie posiłków dla zawodników.
     15:30 Dekoracja zwycięzców biegu głównego oraz sztafet.
     15:45 Zamknięcie zawodów.

MOSiR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • 1/3 opłaconych zawodników z limitu - to wcale nie jest dużo i nie ma powodów do zadowolenia (organizatorzy). Na bank nie pobijecie ubiegłorocznej frekwencji, zastanówcie się dlaczego?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  Neneczery(2018-10-24)
 • Bogusław T skończyłeś się i dla biegaczy i triatlonistów
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 3
  maratończyk(2018-10-24)
 • A niby kiedy Polin (jak nazywa ten kraj Duda) odzyskało niepodległość? Jak niepodległy kraj może mieć pisane ustawy w innym kraju?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2018-10-25)
 • i wyszło szydło z worka czyli miłość Bogusława T do Parady Oszustów. A tfu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  biegacz.(2018-10-25)
 • Żeby jeszcze ludziska opłacili swój Start to będzie frekwencja. Trzeci dzień daje wietrzysko i deszcz. Forma spada.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 1
  (2018-10-25)
 • Jak Urząd Miejski jest organizatorem, to prezydent nie może być patronem honorowym biegu. Co najwyżej szefem komitetu organizacyjnego, ale wtedy byłby rozliczany z ewentualnych niedociągnięć, ot i cała zakamuflowana "opcja", którą nadzoruje "dyrektor z zawodu dyrektor". A tak swoją drogą to on ma farta, że pan Wróblewski raczej zostanie w UM.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kolo(2018-10-25)
 • Nie ma złej pogody do biegania są tylko nieodpowiednio ubrani biegacze. Gotowi i na start!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  myha(2018-10-25)
Reklama