Niespodzianka na starcie Awangarda Volley Ligi

Elbląg, Niespodzianka na starcie Awangarda Volley Ligi

Historia lubi się powtarzać, o czym najlepiej przekonali się siatkarze amatorzy. Podobnie jak w roku ubiegłym od niespodzianki rozpoczęły się rozgrywki Awangarda Volley Ligi. W pierwszej kolejce Merkury sensacyjnie pokonał Kam 2:1, a to zapowiada kolejny emocjonujący sezon w siatkarskich rozgrywkach organizowanych przez MOSiR.

Rozpoczęła się dziesiąta edycja Elbląskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Awangarda Volley Liga organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W sezonie 2016/2017 do rywalizacji zgłosiło się dziewięć zespołów. W tym gronie znalazły się najlepsze ekipy poprzedniego sezonu, na czele z obrońcą mistrzowskiego tytułu ekipą Logbartrans. Stawkę zamyka jedyny nowicjusz w Awangarda Volley Lidze, którym jest zespół Major i Przyjaciele. Tradycyjnie, siatkarskie mecze rozgrywane są w sali sportowej Gimnazjum nr 9 przy ul. Browarnej, a w rozpoczętym właśnie sezonie drużyny rywalizują we wtorki i czwartki od godz. 20:15. Amatorskiego mistrza Elbląga poznamy na przełomie maja i czerwca 2017 roku.
       Choć za nami dopiero pierwsza kolejka nowych rozgrywek, to uzyskane wyniki pokazują, że po raz kolejny zapowiada się bardzo ciekawy i emocjonujący sezon. Do największej niespodzianki inauguracji na pewno można zaliczyć wygraną Merkurego z zespołem Kam. W poprzednim sezonie obie ekipy miały zupełnie inne cele. Merkury zanotował zaledwie dwa zwycięstwa i nie znalazł się nawet w fazie play off, natomiast Kam dotarł do ćwierćfinału, gdzie musiał uznać wyższość ekipy Kolex Hale Stalowe.
       Dlatego też, przed pierwszym meczem ligowym nowego sezonu, zdecydowanym faworytem byli siatkarze Kam. Szybko jednak boisko zweryfikowało to myślenie. Od początku pojedynku Merkury przejął inicjatywę, lepiej i skuteczniej atakował, dzięki czemu uzyskał kilkupunktową przewagę. I choć w dalszej części seta zaczęły pojawiać się błędy, to pierwszą partię i tak wygrali pewnie 25:16. Zdecydowanie bardziej wyrównany był set drugi w którym także początek należał do siatkarzy Merkurego. Tym razem jednak Kam nie pozwolił rywalom na odskoczenie, przez co obserwowaliśmy nerwową końcówkę partii. Ostatecznie znów lepsi okazali się siatkarze Merkurego, zwyciężając 25:23. Dwa przegrane sety podziałały na Kam jak zimny prysznic. W trzeciej i zarazem ostatniej partii widzieliśmy już zespół przypominający ten z poprzedniego sezonu. To szybko przełożyło się na wynik, a set zakończył się wygraną Kam 25:19.
       Dwa pozostałe mecze pierwszej kolejki nie przyniosły już tylu emocji. Wicemistrzowie z poprzedniego sezonu AKS Solidarność gładko uporali się z Sisley Volley team, wygrywając 3:0. Zwłaszcza pierwsze dwa sety przebiegały pod dyktando Solidarności. W pierwszym pozwolili rywalom ugrać zaledwie 11 punktów, w drugim 13 i dopiero ostatnia partia była bardziej wyrównana, ale i tak zakończyła się wygraną Solidarności 25:23. Podobnie było w pojedynku pomiędzy Kolex Hale Stalowe a Techtransem. Tu przez wszystkie sety dominowali siatkarze Kolex-u zwyciężając 25:10, 25:14 i 25:20. Spotkanie Logbartrans - ZNP zostało przełożone na inny termin.
       Podobnie jak w ubiegłym sezonie w każdej kolejce Awangarda Volley Ligi z grona zwycięskich drużyn wybierany będzie najlepszy zawodnik tygodnia, do którego trafi podwójne zaproszenie na mecz Lotosu Trefla Gdańsk rozgrywany w Ergo Arenie. W pierwszej kolejce wyróżnienie MVP otrzymał Marek Kańduła z zespołu Kolex Hale Stalowe. Więcej informacji o rozgrywkach, wyniki, tabele, terminarze oraz galerię zdjęć można znaleźć na stronie internetowej MOSiR-u w zakładce Awangarda Volley Liga.