Niespodzianka sztafety Orła (short – track)

Elbląg, Niespodzianka sztafety Orła (short – track)
(fot. nadesłana)

Od 4 do 6 marca w gdańskiej Hali Olivia rozgrywane były Mistrzostwa Polski Seniorów w Short – Tracku. Sztafeta męska elbląskiego Klubu Sportowego Orzeł sprawiła historyczną niespodziankę sięgając po tytuł Mistrza Polski Seniorów w Short – Tracku. Skład mistrzowskiej sztafety: Adrian Jasiński Michael Popov Benjamin Rumak i Krystian Giszka.

Natomiast podopieczne Ireneusza Borowieckiego wywalczyły Wicemistrzostwo Polski Seniorów skład sztafety Weronika i Marika Surowiec Kamila Stankiewicz Dorota Kisielewska i Kamila Stormowska do złota dziewczyną zabrakło zaledwie 0,166 sekundy. Indywidualnie brązowy medal na swoim koronnym dystansie 500 m wywalczyła Weronika Surowiec jej klubowa koleżanka Kamila Stormowska na dystansie 3000 m zajęła najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Klasyfikacji wieloboju Mistrzostw Polski Seniorów w Gdańsku piąte miejsce w klasyfikacji wieloboju wywalczyła Weronika Surowiec, a siódme Kamila Stormowska.