Niespodzianka w Tolkmicku (okręgówka)

Największą niespodzianką 21. kolejki ligi okręgowej jest bez wątpienia porażka na własnym boisku MGKS-u Tolkmocko z Tęczą Miłomłyn 0:1. Kolejną wygraną zanotowali natomiast piłkarze Syreny Młynary pokonując aż 4:1 GKS Iława.

W 21. kolejce ligi okręgowej z pośród czterech zespołów z naszego regionu jedynie Syrena Młynary zdołała wywalczyć punkty. Pozostałe trzy drużyny musiały uznać wyższość swoich rywali.
     Największą niespodzianką jest porażka MGKS-u Tolkmicko z niżej notowaną Tęczą Miłomłyn. W pierwszej bezbramkowej połowie zespołem nieco lepszymi byli gospodarze. Podopieczni trenera Adama Fedoruka stworzyli kilka podbramkowych sytuacji, jednak ani jednej nie zdołali wykorzystać. Po zmianie stron szczęście uśmiechnęło się do przyjezdnych. Po jednej z nielicznych akcji bramkę na wagę zwycięstwa zdobył w 65 min. Masłowski. Gospodarze wprawdzie starali się zmienić niekorzystny wynik, ale bardzo dobrze spisywała się obrona Tęczy.
     Bardzo dobrze w rundzie wiosennej spisują się natomiast piłkarze Syreny Młynary. Podopieczni trenera Mariusza Perlejewskiego w sześciu rozegranych kolejkach odnieśli cztery zwycięstwa, jeden remis i doznali zaledwie jednej porażki. Taki bilans pozwolił Syrenie opuścić strefę spadkową. Tym razem w sobotę piłkarze z Młynar podejmowali sąsiadujący w tabeli GKS Iława. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy już w 11 min. za sprawą Krzysztofa Machińskiego objęli prowadzenie. W 27 min. zamieszanie w polu karnym wykorzystał Marek Sienkiewicz podwyższając prowadzenie Syreny na 2:0. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkowym prowadzeniem gospodarzy, bramkę kontaktową zdobył dla gości Goryński. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. Trzy minuty później na listę strzelców wpisał się Wiesław Korzeb i zespól trenera Perlejewskiego prowadził 3:1. W drugiej odsłonie tego pojedynku gospodarze kontrolowali przebieg gry. Na dziesięć minut przed końcem wynik spotkania na 4:1 dla Syreny ustalił Łukasz Matuszewski.
     Najtrudniejsze zadanie w 21. kolejce czekało Zatokę Braniewo, która rozgrywała spotkanie z się do liderem rozgrywek - Zamkiem Kurzętnik. Mecz ten pechowo rozpoczął się dla podopiecznych Pawła Karpowicza, którzy po 20 minutach przegrywali już 0:2. Później jednak gra się bardziej wyrównała. Ambitnie grający braniewianie w 38 min. zdobyli bramkę kontaktową, a jej autorem był Sławomir Łyko. Minutę przed przerwą po raz drugi zapanował radość w szeregach Zatoki po tym, jak Konrad Dzwonkowski doprowadził do remisu. Nim na dobre rozpoczęła się druga połowa, gospodarze prowadzili już 3:2 po golu Sławomira Mówińskiego. Później oglądaliśmy niesamowicie wyrównany pojedynek, przez co żadna z drużyn nie potrafiła już zdobyć bramki. Dla Zatoki była to już czwarta porażka w rundzie wiosennej.
     Wysokiej porażki doznała natomiast Wałsza Pieniężno, która na własnym boisku nie sprostała Olimpii Olsztynek. Losy meczu rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, po której Wałsza przegrywała 0:3. Tuż po wznowieniu gry na 4:0 dla gości podwyższył Fiałkowski. Honorową bramkę dla gospodarzy zdobył na pięć minut przed końcem Łukasz Olszewski.

Komplet wyników 21. kolejki: GKS Wikielec - Start Nidzica 2:1 (1:0), Syrena Młynary - GKS Iława 4:1 (3:1), Olimpia Kisielice - Grunwald Frygnowo 1:1 (1:0), Iskra Narzym - Drwęca Samborowo 5:0 (3:0), Wałsza Pieniężno - Olimpia Olsztynek 1:4 (0:3), Zamek Kurzętnik - Zatoka Braniewo 3:2 (2:2), MGKS Tolkmicko - Tęcza Miłomłyn 0:1 (0:0), Warmiak Łukta - Czarni Rudzienice 2:1 (0:0).