Wtorek 17-01-2017, imieniny Antoniego, Jana

512 918 555

To oni ratują nam ŻYCIE To oni ratują nam ŻYCIE

Niespodzianki nie było (piłka ręczna)

Elbląg, Niespodzianki  nie było (piłka ręczna) Techtrans Darad Elbląg przegrał z mistrzem Polski Wisłą Płock 24:30

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Techtrans Darad Elbląg przegrał na własnym parkiecie z mistrzem Polski Wisłą Płock 24:30 (13:16). Mimo porażki elblążanie na tle lepszego i bardziej doświadczonego rywala zaprezentowali się bardzo pozytywnie.

Spotkanie rozpoczęło się od szybko zdobytej bramki przez Vladimira Ilina i prowadzenia Wisły 1:0. Chwilę później jednak do bramki rywali trafił ze skrzydła Maciej Borsukowicz i mieliśmy remis 1:1. Wyników remisowych w cały pojedynku zanotowaliśmy zaledwie dwa, wspomniany już 1:1 i w 3 min. 2:2. W kolejnych minutach zawodnicy prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kisiela odskoczyli elblążanom na trzy bramki i przewagę tę utrzymywali niemal przez całą pierwszą połowę. Gospodarze w tej części pojedynku grali bardzo nierówno. Najpierw pozwolili odskoczyć rywalom na pięć bramek (7:12 w 15 min. i 10:15 w 27 min.), by w końcówce pierwszej odsłony zmniejszyć straty do trzech oczek 13:16. W tym czasie na uwagę zasługuje bardzo dobra gra obu naszych skrzydłowych Filipa Korzeniowskiego i Macieja Borsukowicza, którzy przed przerwą po trzy razy pokonali bramkarza rywali. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej odsłony Techtrans przegrywał 11:16. Jednak dwie ostatnie akcje skutecznie wykończył Marcin Stypułkowski, zmniejszając przewagę Wisły do trzech bramek. Taki wynik dawał nadzieję, że w drugiej połowie elbląskich kibiców czekają jeszcze emocje. I tak też było.
     Po przerwie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcin Roszkowski i przewaga mistrzów Polski stopniała do dwóch oczek 14:16. W kolejnych siedmiu minutach kibice zgromadzeni w hali MOS oglądali bardzo wyrównany pojedynek. Oba zespoły zdobywały bramka za bramkę i do 40 min. utrzymywała się zaledwie dwubramkowa przewaga Wisły 18:20. Niestety, kiedy wydawało się, że czeka nas ciekawa i zacięta końcówka, rywale w ciągu ośmiu minut zdołali "odjechać" elblążanom na osiem bramek. Cztery bramki zdobył Artur Niedzielski, a po jednej Vladimir Ilin oraz Bartosz Wuszter. To spowodowało, że elblążanie mogli już tylko walczyć o jak najniższe rozmiary porażki. Niemoc strzelecką przełamał w naszym zespole w 50 min. Łukasz Masiak, ale wówczas Wisła prowadziła już 26:19. Obie drużyny pod koniec spotkania zagrały bardziej pod publiczność, przez co z jednej, jak i drugiej strony można było zobaczyć ciekawe akcje. Wynik spotkania na 24:30 ustalił w ostatniej minucie pojedynku Łukasz Dąbrowski.

Techtrans Darad Elbląg - Wisła Płock 24:30 (13:16)
     Techtrans: Wróbel, Z. Korzeniowski - Marzec 2, Roszkowski 4, Laskowski 1, Stypułkowski 2, Borsukowicz 3, Balawejder, F. Korzeniowski. 5, Januszewski, Długosz 1, Masiak 2, Dąbrowski 2, Babicki 2.
     Wisła: Wichary, Góral - Niedzielski 5, Ilin 8, Titov 1, Syczkov, Matysik, Paluch 2, Wiśniewski 3, Wleklak 1, Kuptel 2, Wuszter 4, Zołoteńko 4, Twardo.

Wyniki 1/8 finału PP: Olimpia Piekary Śląskie - MOSiR Zabrze 32:30-dogrywka (28:28), Traveland-Społem Olsztyn - Zagłębie Lubin 28:30, Piotrkowianin-Kiper Piotrków Tryb. - Vive Kielce 25:34, KSSPR Końskie - Śląsk Wrocław 24:39, Techtrans Darad Elbląg - Wisła Płock 24:30, Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 31:38, AZS AWFiS Gdańsk - Miedź Legnica (awans AZS z powodu wycofania się z rozgrywek o PP zespołu z Legnicy),Chrobry Głogów - AZS AWF Warszawa (awans Chrobrego z powodu wycofania się zespołu z Warszawy).