Niespodzianki nie było (piłka ręczna)

Elbląg, Techtrans Darad Elbląg przegrał z mistrzem Polski Wisłą Płock 24:30
Techtrans Darad Elbląg przegrał z mistrzem Polski Wisłą Płock 24:30

W meczu 1/8 finału Pucharu Polski Techtrans Darad Elbląg przegrał na własnym parkiecie z mistrzem Polski Wisłą Płock 24:30 (13:16). Mimo porażki elblążanie na tle lepszego i bardziej doświadczonego rywala zaprezentowali się bardzo pozytywnie.

Spotkanie rozpoczęło się od szybko zdobytej bramki przez Vladimira Ilina i prowadzenia Wisły 1:0. Chwilę później jednak do bramki rywali trafił ze skrzydła Maciej Borsukowicz i mieliśmy remis 1:1. Wyników remisowych w cały pojedynku zanotowaliśmy zaledwie dwa, wspomniany już 1:1 i w 3 min. 2:2. W kolejnych minutach zawodnicy prowadzeni przez trenera Krzysztofa Kisiela odskoczyli elblążanom na trzy bramki i przewagę tę utrzymywali niemal przez całą pierwszą połowę. Gospodarze w tej części pojedynku grali bardzo nierówno. Najpierw pozwolili odskoczyć rywalom na pięć bramek (7:12 w 15 min. i 10:15 w 27 min.), by w końcówce pierwszej odsłony zmniejszyć straty do trzech oczek 13:16. W tym czasie na uwagę zasługuje bardzo dobra gra obu naszych skrzydłowych Filipa Korzeniowskiego i Macieja Borsukowicza, którzy przed przerwą po trzy razy pokonali bramkarza rywali. Na niespełna minutę przed końcem pierwszej odsłony Techtrans przegrywał 11:16. Jednak dwie ostatnie akcje skutecznie wykończył Marcin Stypułkowski, zmniejszając przewagę Wisły do trzech bramek. Taki wynik dawał nadzieję, że w drugiej połowie elbląskich kibiców czekają jeszcze emocje. I tak też było.
     Po przerwie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Marcin Roszkowski i przewaga mistrzów Polski stopniała do dwóch oczek 14:16. W kolejnych siedmiu minutach kibice zgromadzeni w hali MOS oglądali bardzo wyrównany pojedynek. Oba zespoły zdobywały bramka za bramkę i do 40 min. utrzymywała się zaledwie dwubramkowa przewaga Wisły 18:20. Niestety, kiedy wydawało się, że czeka nas ciekawa i zacięta końcówka, rywale w ciągu ośmiu minut zdołali "odjechać" elblążanom na osiem bramek. Cztery bramki zdobył Artur Niedzielski, a po jednej Vladimir Ilin oraz Bartosz Wuszter. To spowodowało, że elblążanie mogli już tylko walczyć o jak najniższe rozmiary porażki. Niemoc strzelecką przełamał w naszym zespole w 50 min. Łukasz Masiak, ale wówczas Wisła prowadziła już 26:19. Obie drużyny pod koniec spotkania zagrały bardziej pod publiczność, przez co z jednej, jak i drugiej strony można było zobaczyć ciekawe akcje. Wynik spotkania na 24:30 ustalił w ostatniej minucie pojedynku Łukasz Dąbrowski.

Techtrans Darad Elbląg - Wisła Płock 24:30 (13:16)
     Techtrans: Wróbel, Z. Korzeniowski - Marzec 2, Roszkowski 4, Laskowski 1, Stypułkowski 2, Borsukowicz 3, Balawejder, F. Korzeniowski. 5, Januszewski, Długosz 1, Masiak 2, Dąbrowski 2, Babicki 2.
     Wisła: Wichary, Góral - Niedzielski 5, Ilin 8, Titov 1, Syczkov, Matysik, Paluch 2, Wiśniewski 3, Wleklak 1, Kuptel 2, Wuszter 4, Zołoteńko 4, Twardo.

Wyniki 1/8 finału PP: Olimpia Piekary Śląskie - MOSiR Zabrze 32:30-dogrywka (28:28), Traveland-Społem Olsztyn - Zagłębie Lubin 28:30, Piotrkowianin-Kiper Piotrków Tryb. - Vive Kielce 25:34, KSSPR Końskie - Śląsk Wrocław 24:39, Techtrans Darad Elbląg - Wisła Płock 24:30, Stal Mielec - MMTS Kwidzyn 31:38, AZS AWFiS Gdańsk - Miedź Legnica (awans AZS z powodu wycofania się z rozgrywek o PP zespołu z Legnicy),Chrobry Głogów - AZS AWF Warszawa (awans Chrobrego z powodu wycofania się zespołu z Warszawy).