Niespodziewana porażka Techtransu (piłka ręczna)

Nieoczekiwanej porażki doznali szczypiorniści I-ligowej drużyny Wójcik Meble Techtrans Elbląg. Przegrali mecz z AZS w Warszawie 26: 27, mimo że do przerwy prowadzili 16:13.

Na mecz z AZS AWFiS do Warszawy drużyna elbląskich piłkarzy ręcznych Wójcik Meble Techtrans jechała z przekonaniem wywalczenia kompletu punktów. Tej pewności dodawał fakt, że w pierwszej rundzie rozgrywek Techtrans ograł rywali 32:21, prowadząc do przerwy 19:9. Ponadto z przeprowadzonym przez nas rozmów przed wyjazdem do Warszawy wynikało, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i solidnie przygotowali się do tego spotkania.
     Te informacje potwierdził początek pojedynku, w którym dominowali elblążanie, schodząc na przerwę z prowadzeniem 16:13. Ta dominacja elblążan, potwierdzona prowadzeniem, trwała prawie do końca spotkania. Frajerska końcówka pojedynku w wykonaniu zawodników Techtransu sprawiła, że przegrali oni, zdaniem prezesa Zenona Korzeniowskiego, wygrany mecz. Stawką była zdobycz punktowa, która może zdecydować o miejscu elbląskiej siódemki na ligowym finiszu. A planowanej trzeciej lokaty po tej przegranej może, niestety, już nie być.
     Chcieliśmy uzyskać więcej szczegółów o meczu popartych danymi z protokołu zawodów. Okazało się, że elblążanie nie otrzymali tego dokumentu od organizatora. Kibiców informujemy, że elbląskich pierwszoligowców już wkrótce zobaczą na własnym boisku w meczu z Grunwaldem z Poznania.