Nowy Start zaprezentował się kibicom (piłka ręczna)

Elbląg, Nowy Start zaprezentował się kibicom (piłka ręczna)

Fani piłki ręcznej mieli dziś okazję poznać nową drużynę elbląskiego Startu. Po oficjalnej prezentacji EKS zmierzył się z kadrą Chin, która wygrała to spotkanie 31:28. Zobacz zdjęcia z prezentacji oraz meczu

Miłą niespodzianką dla kibiców pamiętających czasy świetności elbląskiej drużyny na pewno był fakt, że nową drużynę zaprezentowała była szczypiornistka Startu Hanna Szuszkiewicz (Margol), która w swojej karierze rzuciła ponad 650 bramek dla naszej drużyny. Znakomita rozgrywająca pokrótce przypomniała historię klubu i podkreśliła, że w tym roku mijają 62 lata od kiedy szczypiorniak zagościł w Elblągu. Ten sezon może być na naszego zespołu przełomowy, bo skład został diametralnie zmieniony. Drużynę zasiliło aż jedenaście nowych zawodniczek. W większości są to bardzo młode szczypiornistki, a średnia wieku naszej drużyny wynosi obecnie 23 lata.

trener odnowy biologicznej Alicja Mucharska

Po oficjalnej prezentacji odbył się sparing z reprezentacją Chin. Podobnie jak w poprzednich meczach kontrolnych trener Niewrzawa mocno rotował składem i sprawdzał różne ustawienia. Jako pierwsze na parkiet wybiegły: Joanna Waga, Aleksandra Jędrzejczyk, Sylwia Lisewska, Ewa Andrzejewska, Aleksandra Dankowska, Magdalena Szopińska i Solomija Szywerska. Wynik meczu otworzyła rozgrywająca Joanna Waga i jak się później okazało była to najlepiej punktująca zawodniczka pierwszej połowy. Od początku spotkanie toczyło się w dość spokojnym tempie. Nasza drużyna przyśpieszyła pomiędzy 13. a 21. minutą, kiedy to zdobyła siedem bramek, a straciła tylko jedną (12:5). Świetnymi interwencjami w tym czasie popisywała się Solomija Szywerska, która wielokrotnie zatrzymywała szybkie Chinki, a także obroniła rzut karny. W kolejnych minutach sytuacja na parkiecie się odwróciła. Nasz zespół popełniał błędy, natomiast Azjatki zaczęły odrabiać straty. Na przerwę drużyny schodziły przy wyniku 14:11. Druga połowę mocno rozpoczęły przyjezdne, które błyskawicznie doprowadziły do remisu. W 33. minucie urazu nosa doznała Ewa Andrzejewska, która musiała opuścić pakiet. Nasza drużyna zacieśniła obronę, dzięki czemu znów odskoczyła na dwa gole (17:15). W kolejnych minutach elblążanki popełniły kilka błędów, co wykorzystały Azjatki i wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie 19:18. W 43. minucie spotkania sędziny ukarały jedną z zawodniczek siedzących na ławce, przez co kolejne dwie minuty Start grał w osłabieniu. W tym czasie rywalki rzuciły dwie bramki i o czas poprosił trener Niewrzawa. Wysoka obrona Chinek przysparzała dużo problemów naszej drużynie, jednak gra toczyła się niemalże 'gol za gol'. W 51. minucie, po bramce Magdaleny Balsam, tablica wyników wskazywała 25:26. Na parkiecie pojawiły się młode skrzydłowe, wychowanki Truso Daria Gerej oraz Dominika Hawryszko. Do końca spotkania toczyła się zacięta walka, EKS zdobył nawet gola kontaktowego w 58. minucie, jednak końcówka należała do rywalek. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Azjatek 31:28.

Andrzej Niewrzawa - Dopóki realizowaliśmy to, co było wytrenowane, to zdobywaliśmy bramki. W drugiej połowie mieliśmy za dużo wiary, że wygramy i straciliśmy wiele łatwych bramek. Nie zagrała dziś Ewa Sielicka, która ma drobne naciągnięcie mięśnia. Przed nami turniej, pięć meczów, dlatego dziś broniła tylko Solomija. Ewa Andrzejewska dostała ręka w twarz. Czekamy na diagnozę, wydaje się, z coś się stało z nosem. Mamy nadzieję, że nie jest złamany.

Start Elbląg - Chiny 28:31 (14:11)
       Start:
Szywerska - Kwiecińska 6, Lisewska 5, Waga 5, Matuszczyk 3, Andrzejewska 2, Jędrzejczyk 2, Szopińska 1, Muchocka 1, Dankowska 1, Balsam 1, Pinda 1, Świerżewska, Gerej, Hawryszko, Romanowicz.

W dniach 21-23 sierpnia w hali CSB odędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Poniżej terminarz turnieju: