Nowy trener - lepsza gra (okręgówka)

W najciekawszym meczu dziesiątej kolejki ligi okręgowej MGKS Tolkmicko pod wodzą nowego trenera, byłego szkoleniowca Olimpii Elbląg, Adama Fedoruka pokonał dotychczasowego lidera Zamek Kurzętnik 4:3 (3:0). Na pierwsze miejsce awansował natomiast Warmiak Łukta po tym jak rozgromił Wałsze Pieniężno aż 6:1. Ostatnie miejsce w tabeli opuściła Tęcza Miłomłyn, która u siebie pokonała Olimpie Kisielice 4:0.

Nowym trenerem MGKS-u Tolkmicko został były szkoleniowiec III-ligowej Olimpii Elbląg Adam Fedoruk. Ekipa z Tolkmicka pod wodzą nowego trenera pokonała u siebie dotychczasowego lidera rozgrywek Zamek Kurzetnik 4:3. W pierwszej połowie podopieczni trenera Fedoruka wręcz rozbili rywala i po bramkach Wojtasa, Nizińskiego i Giemzy prowadzili 3:0. Jednak ambitnie grający Zamek w niespełna dwadzieścia minut doprowadził do wyrównania. Tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego trzy punkty dla gospodarzy uratował celnym trafieniem Popiołek.
     Nowym liderem został Warmiak Łukta, który tym razem wręcz rozgromił Wałszę Pieniężno wygrywając aż 6:1. Podobnie jak w Tolkmicku, także i w tym meczu gospodarze do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej odsłonie Wałsza strzeliła wprawdzie bramkę kontaktową, ale kolejne gole to padały już tylko dla gospodarzy. Gole Myślisdza, Jastrzębskiego i Wiereszko sprawiły, że mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Warmiaka.
     Zacięty mecz stoczyły ze sobą Zatoka Braniewo i Syrena Młynary. W pierwszej dość wyrównanej połowie dwukrotnie radość panowała w szeregach gospodarzy. Najpierw w 23 min. po strzale z rzutu karnego Sikorskiego Zatoka wyszła na prowadzenie, a niespełna kwadrans później Pszczołowski podwyższył na 2:0. Ambitne grająca Syrena doprowadziła jednak do wyrównania. Zaledwie trzy minuty po wznowieniu gry Korzeb wpisał się na listę strzelców, a do remisu doprowadził w 62 minucie Stenka. Syrena mogła nawet zdobyć w tym meczu trzy punkty, ale w końcówce zmarnowała dwie dogodne sytuacje.
     Ostatnie miejsce w tabeli opuściła Tęcza Miłomłyn, która na własnym boisku pokonała aż 4:0 Olimpie Kisielice. Bramki w tym meczu zdobyli dla gospodarzy: Gach (20.), Kasprowicz (25.), Pieczarka (37.) i Sułek (55.).
     Nie rozegrany mecz z drugiej kolejki pomiędzy Grunwaldem Frygnowo a MGKS Tolkmicko wcześniej zweryfikowany jako walkower 3:0 dla MGKS-u, decyzją Komisji Odwoławczej Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej rozegrany zostanie 15 października.

Komplet wyników 10. kolejki: MGKS Tolkmicko - Zamek Kurzętnik 4:3 (3:0), Zatoka Braniewo - Syrena Młynary 2:2 (2:0), Start Nidzica - Grunwald Frygnowy 2:0 (0:0), Czarni Rudzienice - Iskra Narzym 1:1 (1:0), Drwęca Samborowo - GKS Iława 0:1 (0:1), Tęcza Miłomłyn - Olimpia Kisielice 4:0 (3:0), Warmiak Łukta - Wałsza Pieniężno 6:1 (3:0), Olimpia Olsztynek - GKS Wikielec 1:0 (0:0).

• Co za debil zatrudnił tego jełopa na stanowisku trenera . On owszem miał dostać robotę w Tolkmicku ale stajennego . W Olimpii potrafił tylko wprowadzać ferment i wpuszczać na boisko przede wszystkim wazeliniarzy . O prowadzeniu zespołu nie ma pojęcia . Nawet te pół roku u boku Michniewicza nic mu nie dało , bo żeby się czegoś nauczyć to trzeba umieć słuchać . Myślę że za pół roku nie będzie w Tolkmicku drużyny bo połowa zawodników odejdzie gdzie kolwiek .
  • AJWEN - MÓDL SIĘ, ŻEBY CI WAZELINIARZE CIĘ NIE DOPADLI. UKRYWAJĄC SIĘ POD BYLE JAKIM PSEUDONIMEM ROBISZ Z SIEBIE TCHÓRZA I SŁABEUSZA. PAMIETAJ USZY MAMY WSZĘDZIE!!!!!!!
  • Brawo AJWEN. Feror obgryzacz paznokci będzie szukał głupszych od siebie w Tolkmicku. W Elblągu tego pedała już wszyscy znają i kopa już mu zaje.... Ale w Tolkmicku też zmądrzeją jak zobaczą, że ich kasa jest już pusta.
  • CO TO ZA DUPEK PODPISAŁ SIĘ JEDNĄ LITERĄ . JESLI JEST TO KTOŚ POKROJU LEPKI , WIERCIOCHA LUB STAREGO TYBURA TO ICH MOGĄ SIE BAĆ , ALE DZIECI W ZERÓWCE . TYM CO NAPISAŁ UDOWODNIŁ TYLKO TO , ŻE MUSIAŁ NIEŹLE TRZYMAĆ PALEC W DUPIE FEDORA .
  • A ja dodam: wielkie dzięki Panie Adamie za to że wyrwał Pan Olimpię z 4 ligowej otchłani, życzę powodzenia