O mistrzostwo świata na długim i krótkim torze

Elbląg, Sebastian Kłosiński
Sebastian Kłosiński (fot. archiwum prywatne)

Sebastian Kłosiński zajął 13. miejsce w mistrzostwach świata w wieloboju sprinterskim w łyżwiarstwie szybkim. Z kolei Kamila Stormowska okazała się najlepszą polską zawodniczką podczas mistrzostw świata juniorów w short tracku.

Sebastian w Chinach
       Jeżeli gdzieś rywalizują panczeniści na krótkim dystansie, to nie może tam zabraknąć Sebastiana Kłosińskiego. W ostatni weekend łyżwiarz Orła Elbląg rywalizował w mistrzostwach świata w wieloboju sprinterskim w chińskim mieście Changchun. W wieloboju sprinterskim panczeniści po dwa razy przejeżdżają dystans 500 metrów i 1000 metrów. Uzyskane czasy są przeliczane na punkty.
       Po pierwszym przejeździe na 500 metrów Sebastian Kłosiński zajmował 21. miejsce (dystans pokonał w czasie 35,73 sekundy. Bieg na 1000 metrów był w wykonaniu panczenisty Orła Elbląg fenomenalny. Czas 1:09:71 dał mu czwarte miejsce w tej konkurencji. W niedzielę było już trochę gorzej: 18. miejsce na 500 metrów (35,56 sekundy) i 9. miejsce na dystansie dwa razy dłuższym (1:10:25). Ostatecznie panczenista z Elbląga został sklasyfikowany na 13. miejscu.
       Wygrał Norweg Havard Holmefjord Lorentzen przed Holendrami Kjeldem Nuisem i Kai Verbijem. Drugi z reprezentantów Polski Piotr Michalski zajął siódme miejsce.

Kamila w Tomaszowie

Na mistrzostwach świata juniorów w short tracku, które odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim, startowała Kamila Stormowska. Łyżwiarka Orła Elbląg zaprezentowała się najlepiej spośród zawodników polskiej reprezentacji. Nadzieja polskiego short tracku zajęła 8. miejsce na dystansie 500 metrów. Kamila miała szansę na zajęcie lepszej lokaty: w półfinale długo utrzymywała się na drugiej pozycji (dającej awans do finału A), niestety pod koniec wyścigu dała się wyprzedzić i ostatecznie pojechała w finale pocieszenia. Tam nie ustrzegła się błędów, przyjechała ostatnia i została sklasyfikowana na ósmej pozycji.
       Na pozostałych dystansach łyżwiarce Orła Elblag nie poszło już tak dobrze. Na dystansie 1500 metrów została sklasyfikowana na 20. pozycji. Elblążanka swój półfinał zakończyła na 5. miejscu, ale została ukarana przez sędziów za odpychanie się. Na dystansie 1000 łyżwiarka Orła Elbląg udział w rywalizacji zakończyła na ćwierćfinale, zajmując 15. miejsce.
       Ponadto polska sztafeta z Kamilą w składzie zajęła siódme miejsce. Ta pozycja to skutek upadków w polskiej drużynie, zarówno w półfinale, jak i w finale B rywalizacji.