O przełamanie z Vistalem

Elbląg, O przełamanie z Vistalem

Niewiele czasu na odpoczynek miały piłkarki Kram Startu, po sobotnim meczu w Lubinie. W środę elblążanki czeka kolejna potyczka, tym razem z liderem tabeli gdyńskim Vistalem. Początek meczu w Hali Sportowo-Widowiskowej o godz. 18.

Cztery mecze pozostały do zakończenia sezonu PGNiG Superligi kobiet. Tym samym Kram Start ma jeszcze szansę zdobyć osiem punktów i zawalczyć o medal. Zadanie to niełatwe, tym bardziej, że w ostatnich trzech kolejkach nie udało się ugrać ani jednego oczka. Rywalem na przełamanie będzie aktualny lider, czyli Vistal. Kibice, którzy w III rundzie tłumnie udali się do Gdyni, byli świadkami bardzo słabego meczu elblążanek. Podopieczne Pawła Tetelewskiego boleśnie przerwały passę ośmiu zwycięstw elblążanek, wygrywając u siebie 38:29. Wydawało się, że po zwycięstwie nad szczeciniankami, nasze piłkarki złapały wiatr w żagle i będą bić się o mistrza, jednak dość niespodziewanie zastopowały je koszalinianki, a później lublinianki i lubinianki. Drużyna Andrzeja Niewrzawy ma na swoim koncie trzydzieści osiem punktów. O trzy więcej ma zajmujący trzecie miejsce MKS Lublin, natomiast tylko punktu brakuje szczeciniankom, by zrównać się z elblążankami. Piłkarki Vistalu, które przewodzą ligowej stawce, mają już ich czterdzieści cztery i jeśli chcą zachować minimalny dystans do Zagłębia muszą wygrać środowy mecz w Elblągu. Nasze zawodniczki nie mogą już tracić punktów, jeśli nadal marzą o medalu.
       - Nastroje nadal są bojowe, będziemy walczyć - powiedziała Aleksandra Jędrzejczyk. - Za dużo zrobiłyśmy w tym sezonie, żeby się poddać. Wciąż wierzymy, że zdobędziemy medal. Nawet jeśli byłby to brąz, dla nas będzie to duży sukces. Musimy być bardziej skoncentrowane, bardziej zdeterminowane, szczególnie w końcówkach meczów i mimo wszystko w początkowych fazach. W Lubinie nie wyszły nam ostatnie minuty. Ten kto nie widział tego meczu może mówić, że źle zagrałyśmy, ale my mocno walczyłyśmy i wiele nas on kosztował - zakończyła skrzydłowa.

Pomimo kontuzji jakiej doznała w pojedynku z Koszalinem nasza kapitan, jutro będziemy mogli zobaczyć ją na parkiecie. Joanna Waga także wierzy w szczęśliwie zakończenie meczu z Vistalem, a także całego sezonu - Uciekło nam sześć punktów i czujemy, że to nie przeciwnik wzniósł się na wyżyny, tylko że my zagrałyśmy słabiej. Na pewno się nie poddajemy, wiemy o co walczymy, chcemy wygrać mecze, które nam zostały. Dopóki piłka w grze wszystko się może zdarzyć, sporo się zmienia w tabeli, a my jesteśmy pełne nadziei - powiedziała rozgrywająca.
       Vistal Gdynia w ostatnich trzech meczach wywalczył dwa punkty. Drużyna z Trójmiasta przegrała z mistrzyniami oraz zremisowała z Zagłębiem i Pogonią i w Elblągu będzie szukać kompletu punktów. Taki sam cel ma Start. Której drużynie się to uda, dowiemy się w środowy wieczór. Początek pojedynku EKS z Vistalem w HSW o godz. 18.

Patronem medialnym Kram Startu jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

• Byłem na meczu w Gdyni i odjazd w 10 minut na 8:2 dla przeciwniczek. Jak nie końcowe dziesięć minut w plecy, gdzie przeciwniczki odjeżdzają to w Gdyni nie można zrzucić winy na zmęczenie, bo Gdynia odjechała nam w pierwszych 10 minutach. Tak jak pisałem. Jak walimy górne piłki bramkarce przeciwniczek to ta przy mocnej obronie łapie piłki i wyprowadza z tego łatwe kontry, a nasze znowu walczą w ataku i robią niepotrzebne kilometry, co mści się w ostatnich minutach, co pokazały ostatnie mecze. Rzucajcie w dolne rejony bramki, tak żeby bramkarka nawet przy obronie nie wyprowadziła kontry. A my musimy uważać na środek plus prawe skrzydło. Może odpuścić trochę lewe skrzydło i zagęszczać środek z młodymi na czele, ale bez głupich dwuminutowych kar i wyprowadzać do skrzydłowych kontry. Myśleć na boisku i pierwszą połowę rozgrywać cwaniactwem i ustawieniem, a w drugiej jeszcze mocniej uszczelnić obronę i przyśpieszyć w kontrach i ataku, tak jak robią to prawdziwi zawodowi kolarze, którzy przez większość etapu dają się wyszumieć innym, a końcówka należy do liderów. Zobaczcie co dzisiaj zrobiła Arka i jej trener z Lechem ? Ojrzyńśki zostawił sobie 3 najlepszych zawodników na ostatnie kilkanaście minut podstawowego czasu, a Ci na podmęczonym przeciwniku dobili Lecha cd. ..
  • cd. .. Na Kobylińską wystawiłbym szybką zawodniczkę, grającą jak Byzdra wychodzącą blisko Kobylińśkiej, ale cały czas będącej w tzw. umbrelli czyli na kole. Po drugiej stronie Kwiatek razem ze Świerzą i Stokłosą w środku i konterki do Balsam, a Lisu z Andrzjeewską i Wagą niech zajmą się atakiem pozycyjnym nie tracąc sił w obronie. Jazdaaaa elbląska gwiazdaaaa !!!
  • Powodzenia Dziewczyny!! Będzie dobrze!!
    2
    2
    Kocciii kocela(2017-05-03)
  • Żeby to Andrzej zdążył przeczytać bo widzę ze on robi wszystko zle. Specjalista od taktyki się znalazł. Tak Waga, Lisu, Balsam ława i będą podmęczac Vistal od 50min. Gdzie Rzym a gdzie Krym? Arka Gdynia i porównania do meczu.
  • Hm całe spectrum sportowe. Piłkarze kolarze peleton. Nasz szkoleniowiec chyba pęka ze śmiechu czytając takich doradców. Niech każdy robi swoje a ocena po meczu.
  • Vistal poirytowany remisami odpali takie wrotki ze śmiało można dwójkę stawiać na STS. Jakieś inne typy? Zagłębie 2. Mecz MKS zagadka ze wskazaniem na Lublin. W grupie spadkowej można dobrze wytypować dziś. Powodzenia. Oby każdemu weszło ;)
  • iejsce 5-6 i tyle w temacie. CIAMAJDY
  • Liczę, że kibice też "odpalą", bo to co zaprezentowali w meczu z Koszalinem to jakaś straszna pomyłka...
  • Łudzą się jeszcze medalem. Dukaty czekoladowe z przywieszkami można przygotować na pocieszenie bo nie pudło.