Środa 22-11-2017, imieniny Cecylii, Marka

512 918 555

O puchar Prezydenta Grudziądza (judo)

Elbląg, O puchar Prezydenta Grudziądza (judo) Kuba Kowalski na podium w Grudziądzu.

Najmłodsi judocy z elbląskiego UKS Tomita rywalizowali na tatami Olimpii Grudziądz w zawodach młodzików o puchar prezydenta tego miasta. Walczyli dzielnie, a troje z nich zdobyło miejsca na podium.

Z Elbląga na zawody pojechało 14 zawodniczek i zawodników z Tomity. Konkurencja była mocna, bo na starcie stanęło 200 judoczek i judoków z 15 klubów Regionu I. Rywalizacja toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych (łącznie chłopcy i dziewczęta): młodzik (96-97) i dzieci starsze.
     Z elblążan drugie miejsce zajął Kuba Kowalski (34 kg), na trzecich uplasowali się Aleksandra Mazur (38 kg) walcząc z chłopcami, i Maciej Wójcicki (46 kg). Punktowane, piąte lokaty wywalczyli Aleksandra Kołtunowska (46 kg) i Bartosz Bandurski (60 kg). Pozostali judocy Tomity zostali sklasyfikowani na dalszych miejscach.