Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Obóz dla tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar

 
Elbląg, Obóz dla tancerzy Elbląskiego Klubu Tańca Jantar fot. nadesłane

W niedzielę, 24 lipca tancerze z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar wyruszają na obóz sportowy do Iławy. Przez niemal dwa tygodnie będą przygotowywać się do nowego sezonu tanecznego pod okiem instruktorów i trenerów, również z zagranicy.

Elbląski Klub Tańca Jantar istnieje od 30 lat i od tego czasu dzieci, młodzież oraz dorośli z sukcesem trenują sportowy taniec towarzyski. W klubie został stworzony cały system szkoleniowy, na który składają się cotygodniowe treningi taneczne realizowane w roku szkolnym oraz wakacyjny obóz sportowy. Tancerze zawsze czekają z niecierpliwością na wyjazd, ponieważ mogą się wówczas całkowicie poświęcić swojej pasji i mają doskonałe warunki treningowe.
     - Tancerze w wakacje nie są obciążeni szkołą i dodatkowymi obowiązkami, dzięki czemu mają lepsze nastawienie do treningów i chłonniejszy umysł – mówi Magdalena Czarnocka- Kaptur prezes Stowarzyszenia Jantar, które organizuje obóz - Dostępność sal, instruktorów, systematyczne codzienne zajęcia taneczne i sprawnościowe to wszystko powoduje, że tancerze w większym stopniu rozwijają swoje umiejętności i utrzymują doskonałą kondycję.
     Poza codziennymi grupowymi zajęciami z zakresu tańców standardowych i latynoamerykańskich w programie przewidziane są warsztaty z uznanymi trenerami świata tanecznego oraz konsultacje indywidualne.
     - To jedyny czas, kiedy tancerze mogą, w tak skondensowany sposób, pracować z trenerami z zewnątrz – dodaje Magdalena Czarnocka-Kaptur – Taki szkoleniowiec z zewnątrz potrafi obiektywnie ocenić parę taneczną, spojrzeć na nią świeżym okiem, wskazać słabe strony i opracować dla niej odpowiedni system szkolenia. Konsultacje indywidualne pomagają także tancerzom określić swój styl, który jest niezwykle ważny w rywalizacji turniejowej.
     Podczas tegorocznego obozu, elbląskich tancerzy szkolić będzie uznany specjalista od tańców standardowych Pietro Braga z Włoch, a wiedzę z zakresu tańców latynoamerykańskich przekaże Yan Soroki z Rosji.
     Obóz jak co roku odbędzie się w Zespole Szkół Budowlanych, przy ul. Kopernika 8 w Iławie w terminie 24 lipca do 4 sierpnia. 
– Jest to doskonała baza szkoleniowa dlatego co roku jeździmy właśnie do Iławy – mówią organizatorzy. - W kompleksie szkolnym mieści się internat, stołówka i co najważniejsze przestronna sala sportowa na zajęcia taneczne. Dodatkowym atutem jest położenie szkoły w pobliżu jeziora Jeziorak, co ułatwi korzystanie z kąpieli wodnych i słonecznych.
     Poza zajęciami tanecznymi organizatorzy zapowiadają atrakcje: dyskoteki, ogniska, wyjście do aquaparku, rozgrywki sportowe, zabawy integracyjne.
Edyta Bugowska, CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem