Odbili się od dna (IV liga)

Po dość słabym początku w końcówce rundy jesiennej widać, że Błękitni Orneta powoli odbijają się od dna. W ostatnim meczu ornecianie pokonali aż 5:1 Tęczę Biskupiec, a cztery bramki zdobył Rafał Mianowski. Po remisie 2:2 ze Startem Działdowo, Polonia Bart-Ex Pasłęk spadła na czwarte miejsce w tabeli.

Polonia Bart-Ex Trans-Tank Pasłęk - Start Działdowo 2:2 (0:1)
     0:1 - K. Chrzanowski (3.), 1:1 - Gronkowski (60.), 1:2 - P. Laskowski (63.), 2:2 - Dłużniewski (71.)

Zespół Polonii po dobrym początku teraz gra coraz słabiej. W samych tylko październikowych meczach (rozegrano cztery spotkania) pasłęczanie zdobyli zaledwie cztery punkty. Tym razem Polonia nie zdołała pokonać znajdującego się w środkowej części tabeli Startu Działdowo, a przy lepszej skuteczności gości, mogła ten mecz nawet przegrać. Sobotnie spotkanie rozpoczęło się po myśli Startu, który już w trzeciej minucie zdobył bramkę. Sporo pretensji przy utracie tego gola można mieć do bramkarza Polonii Adama Urbanowicza, który zbyt daleko wyszedł z bramki i dał się przelobować Kamilowi Chrzanowskiemu. Goście w tej części gry mogli zdobyć jeszcze co najmniej dwie bramki ale zawodziła skuteczność. Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy bramka Pawła Gronkowskiego dała gospodarzom wyrównanie, z którego jednak nie cieszyli się zbyt długo. Zaledwie trzy minuty później ponownie fatalny błąd popełnił Urbanowicz, który minął się z piłką, doszedł do niej Paweł Laskowski i po raz drugi wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Ambitnie grający gospodarze doprowadzili do wyrównania, a bramkę w 71 minucie zdobył Mariusz Dłużniewski.

Błękitni Orneta - Tęcza Biskupiec 5:1 (2:1)
     1:0 - Mianowski (5.), 2:0 - Osiński (12.), 2:1 - A. Bernacki (34.), 3:1 - Mianowski (41.-karny), 4:1 - Mianowski (47.), 5:1 - Mianowski (60.)

Coraz lepiej spisują się piłkarze Błękitnych, którzy po słabym początku sezonu teraz najwyraźniej złapali wiatr w żagle. W ostatnim meczu ornecianie pokonali aż 5:1 wyżej notowaną Tęczę Biskupiec. Po niespełna kwadransie gry gospodarze prowadzili 2:0, a bramki zdobyli Rafał Mianowski w 5 min i Marcin Osiński w 12 min. Goście wprawdzie jeszcze w tej połowie zdobyli bramkę kontaktową, ale to wszystko na co było ich stać tego dnia. Po przerwie trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Mianowski i Błękitni pewnie wygrali cały mecz 5:1.

Komplet wyników 15. kolejki: Granica Kętrzyn - Sokół Ostróda 1:2 (0:0), Warmia i Mazury Olsztyn - Ewingi Zalewo 3:2 (3:2), Mrągovia Mrągowo - Warmia Olsztyn 3:2 (2:1), Płomień Znicz Biała Piska - Huragan Morąg 1:1 (0:0), Polonia Lidzbark Warmiński - MKS Korsze 1:0 (0:0), Mazur Ełk - Motor Lubawa 3:1 (0:0), Polonia Bart-Ex Pasłęk - Start Działdowo 2:2 (0:1), Błękitni Orneta - Tęcza Biskupiec 5:1 (2:1), Orlęta Reszel - Jeziorak Iława 0:5 (0:2).