Odprawili Borowiaka (piłka ręczna)

Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli piłkarze ręczni II-ligowego Techtransu Darad. Tym razem elblążanie pokonali na wyjeździe Borowiak Czersk 32:21 (16:8). Mimo tego Techtrans nadal ma minimalne szanse na wywalczenie pierwszego miejsca premiowanego awansem do I ligi.

W sobotnim meczu spotkały się ze sobą aspirujący do awansu szczypiorniści Techtransu Darad i broniącego się przed spadkiem Borowiaka Czersk. Przepaść w tabeli, jaka dzieli obie ekipy, widoczna była także na boisku. Tylko w pierwszych minutach gospodarze zdołali nawiązać równorzędną walkę z rywalami. Później jednak z minuty na minutę przewaga elblążan zdecydowanie wzrastała. Po pięciu minutach gry Techtrans prowadził już 5:1, jednak w kolejnych akcjach lepiej spisywali się gospodarze, którzy zdołali zmniejszyć różnicę bramkową do trzech trafień 6:3. Tom jednak wszystko na co tego dnia stać było Borowiaka. Po kwadransie gry goście ponownie wygrywali różnicą pięciu bramek 10:5. W końcówce pierwszej odsłony podopieczni Marka Woronowicza jeszcze bardziej powiększyli swoje prowadzenie i na przerwę schodzili z zapasem ośmiu bramek 16:8.
     Po zmianie stron niewiele zmieniło się na parkiecie. Pewni swego elblążanie dążyli do odniesienia jak najwyższego zwycięstwa, natomiast gospodarze mieli spore problemy, by poradzić sobie z szybkimi i skutecznymi atakami Techtransu. W efekcie już po pięciu minutach zespół trenera Woronowicza prowadził 20:9 i stało się jasne, że meczu tego przegrać już nie może. Na dziesięć minut przed końcem spotkania elblążanie nadal kontrolowali przebieg gry prowadząc 27:17. Ostatecznie mecz zakończył się jedenastobramkowym zwycięstwem Techtransu 32:21.
     Do zakończenia rozgrywek pozostała już tylko jedna kolejka, w której elblążanie zmierzą się na własnym parkiecie z Cigną Bydgoszcz.

Borowiak Czersk - Techtrans Darad Elbląg 21:32 (8:16)
     Techtrans: Korzeniowski, Rywelski - Minkiewicz 2, Roszkowski 1, Laskowski 7, Stypułkowski 3, Rydel 3, Januszewski 4, Długosz, Lenarczyk 5, Balawejder 4, Babicki 3, Szulc.

Komplet wyników 17. kolejki: Cigna Bydgoszcz - Cuiavia Inowrocław 26:22, PKS PR Włocławek - Bosman Gwardia Koszalin 19:36, Hetman Gniew - AZS Politechnika Gdańsk 26:26, Borowiak Czersk - Techtrans Darad Elbląg 21:32. Mecz zaległy: Cuiavia Inowrocław - Borowiak Czersk 24:16. Pauzowała: Legia Chełmża.