Czwartek 17-01-2019, imieniny Antoniego, Jana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Singli i Mikstów

 
Elbląg, Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Singli i Mikstów fot. nadesłana
Rek

W sobotę, 21 maja w Hali Sportowej Gimnazjum nr 9 w Elblągu przy ul. Browarnej odbył się IV Salwator Cup 2016 – Ogólnopolski Turniej Mini Siatkówki Singli i Mikstów.

W sobotnim turnieju wzięły udział 93 zespoły z 9 klubów (116 zawodników). Poza 2 elbląskimi klubami – IKS Atak Elbląg i gospodarzami Puks Salwator Elbląg i trzema elbląskimi szkołami SP 16, SP 18 i SP 19, do naszego miasta przybyły zespoły Luks Wilczek Wilkowo, SP Zwierzewo, SP Tuławki i UKS Kormoran Dobre Miasto. Turniej został rozegrany w ośmiu kategoriach. Na sześciu boiskach rozegrano ponad 300 spotkań. W kategorii „singli” rozegrano jednosetowe mecze do 11 pkt (z wymaganą różnicą 2 pkt). W kategorii „mikstów” rozegrano mecze do 2 wygranych setów. Każdy set rozgrywany był do 11 punktów (z wymaganą różnicą 2 punktów). Wiele spotkań było bardzo zaciętych. W „singlach” w wielu pojedynkach o zwycięstwie często decydowała najmniejsza z możliwych przewag. W „mikstach” wiele meczów zakończyło się tie-breakiem.
     W najmłodszej kategorii „singli – rzucanka siatkarska” wystartowały 4 zawodniczki i 5 zawodników. Rozegrali oni turniej systemem „każdy z każdym”. Po emocjonującej walce u dziewcząt zwyciężyła Natasza Gajewska (Puks Salwator Elbląg), przed Ines Orłowską (Puks Salwator Elbląg) oraz swoją siostrą Nataszą Gajewską (Puks SalwatorElbląg). U chłopców pierwsze miejsce zajął Mikołaj Jabłonka (Puks Salwator Elbląg), przed Krzysztofem Łukaczykiem (SP 19 Elbląg) oraz Maksymilianem Pietryk (Puks Salwator Elbląg)
     W kategorii „singli dziewcząt – rocznik 2005 i młodszych” wystartowało 16 zawodniczek. Najpierw zawodniczki podzielone zostały na cztery grupy, gdzie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, następnie wyodrębniono kolejne cztery grupy, w których także rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Zwycięstwo przypadło zawodniczce SP 19 Elbląg – Martynie Burzyńskiej, drugie miejsce zajęła zawodniczka Luks Wilczek Wilkowo Katarzyna Olszewska, trzecie również zawodniczka z Wilkowa Oliwia Kuberska.
     W kategorii „singli chłopców – rocznik 2005 i młodszych” udział wzięło 10 zawodników. Podzieleni zostali na dwie grupy, gdzie rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze o poszczególne miejsca. Najlepszym zawodnikiem okazał się Kamil Dobosz z IKS Atak Elbląg, przed swoim kolegą klubowym Oskarem Woźnym. Trzeci był Wiktor Pusz z UKS Kormoran Dobre Miasto.
     W kategorii „singli dziewcząt – rocznik 2003 i młodszych” do zawodów przystąpiły 23 zawodniczki, które zostały podzielone na sześć grup. Zagrały one systemem „każdy z każdym”. Następnie wyodrębniono cztery grupy, gdzie o miejsca również rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Najlepszą zawodniczką okazała się Aleksandra Studzińska z SP Zwierzewo przed klubową koleżanką Agatą Filipek oraz zawodniczką SP 18 Elbląg Martyną Tarmasewicz.
     W kategorii „singli chłopców – rocznik 2003 i młodszych” udział wzięło 12 zawodników. Podzieleni zostali na dwie grupy, gdzie rywalizowali systemem „każdy z każdym”. Następnie rozegrano mecze o poszczególne miejsca. Najlepszym zawodnikiem okazał się Adrian Gąsiorowski z SP 19 Elbląg, przed Jakubem Siwkowskim z SP Zwierzewo. Trzeci był Michał Rożankowski z SP 19 Elbląg.
     W kategorii „mikstów – rocznik 2005 i młodszych” wystartowało 7 zespołów. Utworzyli oni jedną grupę, gdzie mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. W turnieju zwyciężył zespół SP 19 Elbląg, przed SP Zwierzewo I i SP 16 Elbląg.
     W kategorii „mikstów – rocznik 2003 i młodszych” udział wzięło 16 par, które zostały podzielone na cztery grupy, gdzie rywalizowały systemem „każdy z każdym”. Następnie utworzyły one kolejne cztery grupy, gdzie rywalizowały o miejsca, również „każdy z każdym”. Najlepszym zespołem okazał się IKS Atak II, przed IKS Atak I i Zwierzewo II.
     Po zakończeniu każdej kategorii udekorowano najlepszych zawodników. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe puchary, a zawodnicy z miejsc I – III pamiątkowe medale. Zawodnicy, którzy zajęli miejsca od I do IV otrzymali nagrody rzeczowe, pozostali drobne upominki.
     Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział w turnieju, rodzicom za gorący doping, trenerom, rodzicom oraz nauczycielom wychowania fizycznego za zgłoszenie i opiekę nad zawodnikami.
Marek Oziemkiewicz, Puks Salwator Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Samochody używane HADM Gramatowski
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Serwis i oryginalne części Seat
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski