Oldboje po raz trzeci

Już po raz trzeci na parkiecie elbląskiej hali MOS spotkały się zespoły piłkarskie, by w Międzynarodowym Turnieju Old Boys w piłce nożnej. Podobnie jak w roku ubiegłym, zwycięstwo w zawodach zdobyli gospodarze zespół Old Boys Olimpia Elbląg.

Przypomnijmy, że jak do tej pory triumfatorami tego turnieju był dwukrotnie zespół Old Boys Olimpia Elbląg i raz ekipa Tamożni Mamonowo (Rosja).
     - Cieszę się, że już po raz trzeci mogliśmy się spotkać na turnieju halowej piłki nożnej - powiedział w trakcie zawodów Stanisław Fijarczyk, zawodnik drużyny gospodarzy i współorganizator zawodów. - Jest to dla nas wspaniała okazja do czynnego uprawiania sportu, ale także do spotkania się po dłuższej przerwie. Wszyscy się tu znamy i tworzymy coś w stylu sportowej rodziny. Poziom zawodów jest dość wysoki i każdy zespół może wygrać z każdym. Niestety na turniej nie dojechały trzy zespoły i w związku z tym musieliśmy trochę zmienić zasady rozgrywek.
     Do tegorocznego turnieju Oldbojów zgłosiło się siedem zespołów, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Bez wątpienia zdecydowanym faworytem była ekipa elbląskich oldbojów, która w ubiegłym roku sięgnęła po puchar. Do grona faworytów zaliczały się także zespoły Elbrewery Elbląg i Tamożni Mamonowo.
     Już w pierwszym swoim meczu zespół Old Boys Olimpia pokonał wysoko bo aż 4:0 Wałszę Pieniężno. Pierwsze dwie bramki dla gospodarzy zdobył Karman, na 3:0 podwyższył Buczkowski. Wynik meczu ustalił Gołębiewski. W drugim meczu elblążanie pokonali 2:1 Jeziorak Iława. O wyniku tego meczu zdecydowała bardzo skuteczna gra Gołębiewskiego, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W trzecim meczu z zespołem FC Sopot ponownie górą byli zawodnicy Olimpii i po raz kolejny o wyniku meczu zadecydowały dwie bramki Gołębiewskiego. Elblążanie wygrali 2:1 i tym samym jeszcze bardziej zwiększyli woje szanse na zwycięstwo w turnieju. W kolejnych dwóch meczach Olimpia odnotowała dwa remisy: z Zatoką Braniewo 0:0 i z ekipą Tamożni 1:1. O ostatecznej kolejności w turnieju zadecydował pojedynek pomiędzy Olimpią a Elbrewery. Praktycznie przez większą część spotkania trwała wyrównana walka. Oba zespoły grały dość zachowawczo, ograniczając się do sporadycznych ataków i czyhając na błędy rywali. Na trzy minuty przed końcem meczu ładną dwójkowa akcję przeprowadzili Fijarczyk z Buczkowskim i ten ostatni pokonał bramkarza EB Zenona Korzeniowskiego, który na co dzień występuje w II-ligowym zespole piłkarzy ręcznych Techtrans Darad Elbląg. Kiedy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się to spotkanie, na kilkanaście sekund przed końcową syreną wyrównującą bramkę dla Elbrewery zdobył Paweł Tomaszewicz. Mimo remisu i podziału punktów wynik ten wystarczył ekipie Olimpii na zajęcie pierwszego miejsca w turnieju i wywalczenie po raz drugi z rzędu pucharu.
     Drugi z pretendentów do pierwszego miejsca - ekipa Elbrewery - rozgrywki w turnieju rozpoczęła od remisu z Jeziorakiem Iława 2:2. Już w 4. min prowadzenie dla EB zdobył Czerkasiewicz. Niespełna pięć minut później do wyrównania doprowadził Dutkiewicz. Minutę później po celnym strzale Kocięby Jeziorak objął prowadzenie. Na cztery minuty przed końcem meczu punkt dla zespołu Elbrewery uratował Kowzan zdobywając bramkę wyrównującą. W drugim swoim meczu Elbrewery pokonało Zatokę Braniewo 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył w końcówce meczu Dariusz Skoczylas. Trzecie spotkanie EB należało do niezbyt udanych w tym turnieju. Ekipa EB przegrała 0:1 z Wałszą Pieniężno tracąc bramkę na 3 min. przed końcem spotkania. W pozostałych meczach Elbrewery pokonało zespół Tamożni Mamonowo 2:1, zremisowało z Olimpią Elbląg 1:1 i pokonało FC Sopot 1:0. Osiągnięte wyniki wystarczyły ekipie EB na zajęcie drugiego miejsca w turnieju.
     Bardzo zacięte boje toczyły się o trzecią lokatę. Na zakończenie turnieju aż cztery zespoły miały na swoim koncie po osiem punktów i o ostatecznej kolejności zadecydowała tabela pomocmnicza uwzględniająca mecze tych zespołów rozegrane między sobą. Ostatecznie na trzecim miejscu znalazł się zespół FC Sopot.

Komplet wyników: EB - Jeziorak 2:2, Olimpia - Wałsza 4:0, Tamożnia - FC Sopot 1:1, EB - Zatoka 1:0, Olimpia - Jeziorak 2:1, Wałsza - FC Sopot 1:1, Zatoka - Tamożnia 2:1, EB - Wałsza 0:1, Olimpia - FC Sopot 2:1, Jeziorak - Wałsza 1:2, EB - Tamożnia 2:1, Jeziorak - FC Sopot 1:2, Wałsza - Zatoka 0:0, Tamożnia - Jeziorak 3:1, Olimpia - EB 1:1, Tamożnia - Wałsza 1:0, Olimpia - Zatoka 0:0, Zatoka - Jeziorak 1:3, Olimpia - Tamożnia 1:1, FC Sopot - Zatoka 1:0