Olimpia 2004 mistrzem Warmii i Mazur (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia 2004 mistrzem Warmii i Mazur (piłka nożna)

Juniorzy Olimpii 2004 zapewnili sobie w przedostatniej serii spotkań pierwszy w historii Klubu tytuł mistrza województwa. Elblążanie pokonali wysoko 6:0 (3:0) Start Nidzica i mogą szykować się do meczów na szczeblu centralnym z Zagłębiem Lubin.

Przed czwartkową, przedostatnią kolejką spotkań było wiadomo, że ewentualne zwycięstwo w meczu ze Startem da żółto-biało-niebieskim upragnione zwycięstwo w wojewódzkiej lidze juniorów.
       Losy spotkania rozstrzygnęły się już na jego początku. Olimpia 2004 była zdecydowanie lepszym zespołem i już w 7 min. prowadziła, gdy błąd bramkarza przyjezdnych wykorzystał Marcin Sawicki. Po chwili było już 2:0. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Karol Maszka. Elblążanie nie zwalniali tempa. W słupek trafił po ładnej akcji Artur Ogórek, a na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy Olimpia 2004 zdobyła trzeciego gola, co ostatecznie zakończyło w tym meczu emocje. Tym razem po dośrodkowaniu Maszki do bramki przyjezdnych trafił Przemysław Złoty.
       Po przerwie trener Dariusz Tyburski dokonał licznych zmian, ale nie wpłynęło to na grę gospodarzy. Nadal to elblążanie byli stroną przeważającą i raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Startu. Czwartego gola zdobył Michał Oller, który po prostopadłym podaniu wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Podobnie padła następna bramka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marek Tomaszewski. Zaledwie minutę później było już 6:0. Oller dograł w polu karnym piłkę do Mateusza Zawieracza, a ten z łatwością trafił do siatki.
       Elblążanie w ostatniej serii spotkań zagrają w Olsztynie ze Stomilem, jednak bez względu na wynik tego spotkania zajmą pierwsze miejsce w tabeli. Po losowaniu rozgrywek centralnych wiadomo, że przeciwnikiem mistrza województwa warmińsko-mazurskiego będzie zwycięzca z województwa dolnośląskiego. Już 16 czerwca Olimpię 2004 czeka więc mecz w Lubinie z tamtejszym Zagłębiem.

Olimpia 2004 – Start Nidzica 6:0 (3:0)

Sawicki 7, Maszka 11, Złoty 35, Oller 58, Tomaszewski 72, Zawieracz 73

Olimpia 2004: Stankiewicz, Bryl, Firlej, Gortatowski, Maszka (56' Oller), Nowosielski (46' Włodarczyk), Ogórek (46' Woźniak), Sambor (46' Zawieracz), Sawicki (46' Urbaniak), Suchodolski (46' Tomaszewski), Złoty