Czwartek 18-01-2018, imieniny Małgorzaty, Piotra

Olimpia 2004 na czele (futsal)

W niedzielę (3 stycznia) w hali MOS w Ostródzie grała Młodzieżowa Wojewódzka Liga Futsalu U-18. Dobrze radzili tam sobie elblążanie.

Huragan Morąg rocznik 1994 rozpoczął drugą rundę od spotkania z Olimpią 2004 II Elbląg rocznik 1994. W pierwszym meczu tych drużyn padł wynik 5:3 dla morążan. Niedzielny mecz zakończył się identycznym wynikiem, tylko że dla olimpijczyków. Mecz rozpoczął się od mądrej gry piłką elblążan, ale nie przynosiło to efektu. Wręcz przeciwnie – pierwszy strzał przeciwników na bramkę w 6. minucie i 1:0 dla Huraganu. Znowu przewaga elblążan i w 9. minucie mamy już 2:0 dla morążan. Piękna gra, a wynik w plecy. Tak zakończyła się pierwsza połowa. W przerwie trener Dariusz Tyburski udzielił zawodnikom reprymendy, bo skuteczność od razu się poprawiła. Po rozpoczęciu gry Mateusz Bryl po akcji zespołowej strzelił kontaktową bramkę. Huragan nie zdążył rozpocząć, a tu po strzale Mateusza Włodarczyka mamy już remis 2:2 i jakby tego było mało, minutę później Mateusz Sawicki wyprowadził nas na prowadzenie. W odpowiedzi młodzi piłkarze Huraganu doprowadzili do remisu 3:3, a była to dopiero 4. minuta drugiej połowy. I od tego momentu na boisku rządzili i strzelali bramki tylko olimpijczycy. Najpierw Patryk Pałeczka przymierzył zza połowy mocnym uderzeniem po rykoszecie podwyższył na 4:3, a Mateusz Bryl po idealnej akcji z Włodarczykiem ustalił wynik spotkania na 5:3. To było bardzo ważne zwycięstwo, bo daje jeszcze szanse na walkę o awans na finałowy turniej o Puchar Polski w Futsalu U-18.

Skład Olimpii 2004 II Elbląg: Łukasz Kozak, Arkadiusz Jereczek, Marcin Sawicki, Mateusz Włodarczyk, Patryk Pałeczka, Mateusz Bryl, Marek Tomaszewski, Krystian Ryterski. Trener: Dariusz Tyburski, kierownik drużyny: Sławomir Gajkowski.

W drugim meczu zmierzył się Salos Ostróda, który specjalizuje się jedynie w futsalu, z niepokonaną w tej lidze Olimpią 2004 Elbląg rocznik 1992. W 1. minucie najlepszy strzelec naszego zespołu Patryk Bralewski otworzył wynik 1:0. Był to mecz walki, a zespół z Ostródy w 7. minucie wyrównał. Nie trwało to długo, bo Marcin Bednarczyk w 9. minucie spotkania wyprowadził nas na prowadzenie 2:1. Nadal walka. Druga część to o wiele więcej emocji. Elblążanie za sprawą składnej akcji zespołu po celnym strzale Mariusza Mazurowskiego podwyższyli wynik. Ostródzianie, chcąc włączyć się do walki o premiowane awansem miejsca, musieli rzucić się do ataku i w 7. minucie drugiej odsłony strzelili bramkę kontaktową, na którą niemal błyskawicznie odpowiedział nasz najlepszy snajper Patryk Bralewski i było już 4:2. Ponownie Bralewski i mamy już 5:2. Kolejną bramkę na 100 sekund przed końcem zdobył Michał Pleszkun. Wtedy nasi zawodnicy nieco zaczęli się bawić i nagle gospodarze zdobyli dwie bramki. Mecz zakończył się wynikiem 6:4 dla Olimpii 2004 Elbląg.

Po krótkiej przerwie naprzeciw siebie pojawili się zawodnicy Huragana Morąg rocznik 1994 (jeszcze wicelider) i lidera rozgrywek Olimpii 2004 Elbląg rocznik 1992. Mecz zakończył się wynikiem 6:3 dla elblążan. Bramki dla Olimpii 2004 strzelili w tym meczu: Patryk Bralewski – 3 (2, 12 i 22 min.), Mateusz Mazurowski (9 min.), Patryk Nadachewicz (14 min.) oraz Marcin Bednarczyk (19 min.).

Olimpia 2004, pierwszy zespół jest liderem z kompletem sześciu zwycięstw, Patryk Bralewski z dorobkiem 12 trafień prowadzi zdecydowanie w klasyfikacji strzelców.

Skład Olimpii 2004 Elbląg: Łukasz Kozak, Michał Zapolnik, Tomasz Kowalczyk, Patryk Bralewski, Mateusz Mazurowski, Marcin Bednarczyk, Patryk Nadachiewicz, Krzysztof Zieliński, Michał Pleszkuń. Trener: Bohdan Konarzewski.