Olimpia 2006 mistrzem województwa

Elbląg, Olimpia 2006 mistrzem województwa

W niedzielę, 6 stycznia w hali MOS przy ul. Kościuszki oglądaliśmy finał halowych rozgrywek Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej w kat. Młodzik rocznik 2006 i młodsi. Po wielkich emocjach i niesamowitym meczu decydującym o mistrzostwie, puchar za zwycięstwo odebrała Olimpia Elbląg.

Żółto-biało-niebiescy, obok Constractu Lubawa, byli głównymi faworytami turnieju. Przypuszczenia miały potwierdzenie w poczynaniach młodych piłkarzy. Obie drużyny prezentowały się wyśmienicie. O ostatecznym tytule zadecydował bezpośrednie starcie, które okazało się jednocześnie ostatnim spotkaniem turnieju.
       Wcześniej jednak Constract pokonał wszystkich pozostałych przeciwników. Zaczęło się od zwycięstwa z Roną Ełk 2:1, następnie wygrywali z Żuri Olsztyn, Motorem Lubawa oraz z DKS-em Dobre Miasto, kolejno: 1:0, 3:0 i 4:0. Olimpia w czterech meczach poprzedzających “finał” wygrała 1:0 z DKS-em Dobre Miasto, 2:0 z Żuri Olsztyn i z Motorem Lubawa oraz zremisowali z Roną Ełk 2:2.
       Przed ostatecznym starciem, za faworyta można było uznać drużynę z Lubawy, która z kompletem punktów nie musiała za wszelką cenę z Olimpią wygrać. Mecz długimi fragmentami był zawziętą walką o każdą piłkę, ale brakowało celnych strzałów. Dopiero w 9 minucie oglądaliśmy pierwszą bramkę i - ku radości elbląskich kibiców - to Olimpia wyszła na prowadzenie. Minutę później konsternacja. Groźnie zapowiadającą się akcję Constractu, Olimpia przerwała faulem, czego konsekwencją była dwuminutowa kara. Żółto-biało-niebiescy do końca meczu musieli grać jednego zawodnika mniej (spotkanie trwało 1x12 minut). Constract zaczął atakować wysuniętym bramkarzem, ale błąd w rozegraniu pozwolił na przejęcie piłki przez Olimpię i na strzał z własnej połowy zdecydował się bramkarz - Kacper Buczkowski, który po chwili przyjmował gratulacje od kolegów. Ostatecznie 2:0 dla Olimpii i mistrzem województwa zostali podopieczni trenera Sebastiana Cierlickiego.

Klasyfikacja turnieju:
       1. ZKS Olimpia Elbląg 13 pkt (9:2)
       2. KS Constract Lubawa 12 pkt (10:3)
       3. SMP Żuri Olsztyn 5 pkt (3:5)
       4. DKS Dobre Miasto 5 pkt (4:8)
       5. UKS Rona 03 Ełk 4 pkt (6:8)
       6. MLKS Motor Lubawa 2 pkt (3:9)