Olimpia: Jest transmisja, jest zwycięstwo

826 tysięcy – tyle osób przynajmniej przez minutę oglądało w TVP 3 ostatni mecz Olimpii Elbląg w Łodzi z miejscowym ŁKS-em. Całe spotkanie widziało 57 tysięcy osób – poinformował nas Tomasz Skłodowski, dyrektor TVP 3. Przypomnijmy, że Olimpia wygrała 2:1. Przeżyj to jeszcze raz, oglądając skrót z meczu, przygotowany przez ŁKS TV.

Nie wiadomo, jaki wpływ na formę piłkarzy Olimpii ma fakt transmitowania meczu elbląskiego zespołu w telewizji ogólnopolskiej. Fakty są jednak takie, że jeżeli żółto-biało-niebiescy występują przed kamerami TVP, to można spodziewać się trzech punktów. W ubiegłym roku telewizja pojechała transmitować pierwszy mecz barażowy do Lublina i Olimpia wygrała z faworyzowanym Motorem 1:0. W ubiegłą sobotę kamery telewizji ogólnopolskiej stanęły w Łodzi na stadionie ŁKS. Ponownie elblążanie nie byli faworytem i ponownie niewiele się tym przejęli i wygrali 2:1. Mimo że przez długi czas wisiało nad nimi widmo porażki.
       - Przynajmniej przez minutę mecz oglądało 826 tysięcy widzów. Średnio oglądalność meczu wynosiła 56 725. W pierwszej połowie 52200 widzów, w drugiej połowie 61323 widzów – poinformował nas Tomasz Skłodowski, dyrektor TVP 3.
       Na jednej transmisji może się nie skończyć. TVP 3 i TVP Sport negocjują warunki stałej współpracy z przedstawicielami PZPN oraz Stowarzyszenia Klubów II Ligi Piłki Nożnej. - Miałaby ona polegać na regularnych transmisjach wybranych spotkań II ligi oraz realizacji Magazynu II ligi, zawierającego skróty wszystkich meczów, wywiady z piłkarzami i trenerami, komentarze, prezentacje wyników i klasyfikacji drużyn, a także najlepszych strzelców itp. - pisze Tomasz Skłodowski
       Dopóki nie ma umowy, mecze będą transmitowane, o ile znajdą się sponsorzy, którzy sfinansują transmisję. Ile pieniędzy potrzeba? - Koszty transmisji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Nie jesteśmy upoważnieni do ujawniania szczegółów umów sponsorskich i kosztów własnych - dodaje dyrektor TVP 3.
       Na transmisję spotkania ŁKS Łódź – Olimpia Elbląg sponsorów pozyskała telewizja, swoją cegiełkę dołożyły także kluby oraz Stowarzyszenie Klubów II ligi. Kiedy ponownie obejrzymy Olimpię w telewizji ogólnopolskiej? Na razie nie wiadomo. Kibice, którzy nie mogą iść na stadion lub nie jeżdżą na spotkania wyjazdowe, mogą je oglądać na kanale Olimpii na Youtube.