Olimpia kontra Olimpia

Po tygodniowej przerwie, po środowym znakomitym meczu Legii z Realem, w sobotę powracają emocje związane z II ligą. Po październikowych spotkaniach można stwierdzić, że kopciuszek z Elbląga zaprosił na bankiet bogatych z Zambrowa. Olimpia Zambrów to najlepsza drużyna października, a Olimpia Elbląg w pięciu październikowych meczach zdobyła 5 punktów.

Olimpia Zambrów w październiku zdobyła 13 punktów na 15 możliwych – cztery zwycięstwa, jeden remis, żadnej porażki! Zambrowska drużyna z przedostatniego miejsca w tabeli, po serii dobrych meczów, awansowała na piąte. Diametralna zmiana przyszła wraz z zatrudnieniem „nowej miotły”, czyli trenera Piotra Rzepki. Forma do pozazdroszczenia, dlatego faworyta najbliższego meczu w Elblągu nietrudno wskazać. Będzie to drużyna gości.
       Czy niespodziewanymi bohaterami zostaną piłkarze Olimpii Elbląg? Niespodziewanymi w sensie ostatnich wyników w II lidze, bo spoglądając na wszystkie dotychczasowe konfrontacje obu drużyn to zdecydowanie lepiej w nich wypada elbląska drużyna.
       W siedmiu dotychczasowych meczach Olimpia Elbląg wygrywała czterokrotnie, trzy razy padał wynik remisowy. Bilans bramek 10:2 dla żółto-biało-niebieskich. Niby statystki po stronie Olimpii, ale doskonale pamiętamy sezon 2014/2015, w którym ostatecznie Olimpia Zambrów wyprzedziła Olimpię Elbląg w klasyfikacji III ligi.

Złe wspomnienia

Nazywanie Olimpię Elbląg i Olimpię Zambrów śmiertelnym wrogami może być na wyrost, ale wielką rywalizację o wysoką stawkę między tymi zespołami oglądaliśmy niedawno, bo wspomnianym sezonie 2014/2015. Po rundzie jesiennej liderem była wówczas Olimpia z Elbląga, która w ostatniej kolejce wygrała z najgroźniejszym rywalem w walce o awans, czyli z Olimpią Zambrów. Mecz na szczycie rozstrzygnął Jakub Bojas strzelając zwycięską bramkę w 82 minucie (na filmie, który dołączamy do artykułu bramka od 2 minuty i 35 sek.)
       Przed ostatnią kolejką liderem była jednak Olimpia Zambrów. Ostatni mecz sezonu miał zdecydować, kto awansuje do II ligi. Olimpia Elbląg musiała wygrać. Marzyła się wielka radość i zbliżenie się do poważniejszej piłki. Do przerwy elblążanie prowadzili, ale futbol lubi zwroty akcji i od 52 minuty był remis. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. To była dopiero druga bramka Olimpii Zambrów w bezpośrednich meczach, ale na wagę złota. Tamten remis był dla żółto-biało-niebieskich porażką,
       Olimpia Zambrów ostatnio wygrywa z kim chce i jak chce, przyjedzie do Elbląga jak po swoje. Żółto-biało-niebiescy zagrają o podtrzymanie dobrej passy w meczach bezpośrednich i przerwanie passy gości. Oby sobotni mecz dał dużo frajdy publiczności, która postanowi odwiedzić stadion przy Agrykola 8.

Informacja dla kibiców

W związku z panującym warunkami atmosferycznymi, władze klubu postanowiły zamknąć trybunę B1, B2, B3 – popularnie nazywaną prostą. Olimpia Elbląg zaprasza swoich kibiców pod trybuny kryte (A1, A2, VIP), dla lepszego komfortu oglądania meczu.
       Mecz Olimpia Elbląg – Olimpia Zambrów już w sobotę 5 listopada o godzinie 13.