Olimpia liderem w ekstraklasie trampkarzy

Elbląg, Olimpia liderem w ekstraklasie trampkarzy

W sobotę, 23 marca Olimpia rocznik 2004 zagrała drugi mecz w najwyższej lidze trampkarzy na WMZPN czyli w tzw. ekstraklasie. Żółto-biało-niebiescy zmierzyli się z Roną w Ełku.

Gospodarz meczu w pierwszej kolejce pokonał spadkowicza z Centralnej Ligi Juniorów - AP Ostróda 1:0. Olimpia na inaugurację zdobyła trzy punkty po rozbiciu Jezioraka Iława aż 5:1. Przed meczem w Ełku ciężko było wskazać faworyta, co potwierdził trener Olimpii Bohdan Konarzewski: - Spodziewaliśmy się trudnej przeprawy i tak było przede wszystkim w pierwszej połowie. Rona przedostawała się na naszą połowę bardzo prostymi środkami, często grając długą piłkę do napastnika. Jedno z takich zagrań niemal zakończyło się utratą bramki, ale na szczęście w porę zareagowali nasi obrońcy.
       Ostatecznie w pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy, za to druga zaczęła się idealnie dla Olimpii. W 42. minucie (w kat. trampkarz połowa trwa 40 minut) po dwójkowej akcji Wiśniewski - Kozera, ten drugi umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później Olimpia była blisko podwyższenia wyniku, ale po strzale - ponownie - Kozery przeszkodą do zdobycia bramki okazała się poprzeczka. W 49. minucie kolejna poprzeczka, tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał Szymon Grączewski. Olimpia nadal atakował i po raz drugi cieszyła się ze zdobytej bramki w 52. minucie. Zza pola karnego uderzył Dawid Tatara i po chwili przyjmował gratulacje od kolegów z drużyny. Żółto-biało-niebiescy nadal dominowali potwierdzając przewagę kolejnym golem. W 69. minucie na indywidualną akcję zdecydował się Mateusz Wiśniewski i zdobył ostatnią bramkę w tym meczu.
       Przy wyniku 0:3 mecz został “zamknięty”. Goście nadal próbowali dalekich zagrań z pominięciem drugiej linii, zaś Olimpia spokojnie kontrolowała wydarzenia boiskowe. Ostatecznie podopieczni trenerów Konarzewskiego i Starzyńskiego wygrali 3:0 i po dwóch kolejkach są jedyną drużyną w stawce z kompletem zwycięstw, dzięki czemu liderują w ekstraklasie.

Rona Ełk - Olimpia 0:3
       Wiśniewski, Kozera, Tatara
       Olimpia: Sadowski, Redesiuk, A.Łąpieś, Gorzycki, Kaczmarzyk, Płaza, Klemens, Tatara, Wiśniewski, Winiarski, Kozera
       Ponadto zagrali: Kowalczyk, Kruczyński, Sokół, Grączewski, G.Łąpieś, Godlewski, Kołecki