Olimpia liderem w juniorskiej Ekstraklasie

Elbląg, Olimpia liderem w juniorskiej Ekstraklasie
(fot. Olimpia Elbląg)

Kolejna wygrana juniorów młodszych Olimpii Elbląg z rocznika 2002. Tym razem żółto-biało-niebiescy pokonali Warmię Olsztyn 2:0 i z kompletem punktów przewodzą w stawce.

- Od pierwszej do ostatniej minuty mieliśmy pełną kontrolę w poczynaniach boiskowych. Co prawda po raz pierwszy w tej rundzie graliśmy na boisku z naturalną nawierzchnią, w dodatku kiepskiej jakości, dlatego mieliśmy lekkie problemy z przystosowaniem się do warunków - poinformował trener Olimpii Karol Przybyła. - Zespół gospodarzy był bardzo mocno cofnięty i cały czas musieliśmy grać w ataku pozycyjnym, co w tych okolicznościach było dodatkowy utrudnieniem.
       Cały mecz przebiegał pod dyktando elblążan. Wymiernym jest fakt, że drużyna gospodarzy ani razu nie zagroziła bramce strzeżonej przez Jakuba Kosowskiego. Autorem pierwszego gola był Mateusz Gruz, który najprzytomniej zachował się w polu karnym i głową skierował piłkę do siatki. Drugi padł w 60. minucie, kiedy po faulu w polu karnym na Wojciechu Łojeczko bramkę z rzutu karnego zdobył Mateusz Szmukała.
       Dzięki wygranej Olimpia umocniła się na pozycji lidera Ekstraklasy Juniorów Młodszych. W kolejnym spotkaniu, w środę 24 kwietnia, Olimpia zmierzy się z drugim zespołem z rocznika 2003. Spotkanie na stadionie przy ul. Skrzydlatej o godz. 15.

Warmia Olsztyn - Olimpia 2002 Elbląg 0:2

Gruz, Szmukała

Olimpia: Kosowski, Gruz (75' Grędzicki), Mazurek, Sarnowski, Biel ( 55' Lewandowski), Kazimierowski, Kottlenga (75' Hawryszko), Rogowski (60' Junik), Pohlid (46' Szmukała), Mączkowski (60' Jarguz), Siwko (46' Łojeczko)