Olimpia pokonała Granicę

Elblążanie mieli zdecydowaną przewagę i mogli strzelić w środę zdecydowanie więcej goli. Olimpia pokonała przy Agrykoli Granicę Kętrzyn 3:0 (1:0) i została nowym liderem tabeli. Zobacz zdjęcia i film.

Żółto-biało-niebiescy byli zdecydowanym faworytem środowego meczu i zdobyli zgodnie z przewidywaniami komplet punktów. Gra toczyła się cały czas na połowie gości, miejscowi stworzyli sobie bardzo wiele bramkowych okazji, jednak piłka tylko trzy razy wpadła do siatki.
       Olimpia mogła prowadzić trzema golami już po pięciu minutach meczu. Najpierw dwie dogodne sytuacje zmarnował Kamil Graczyk, a po chwili bramkarz Granicy wygrał pojedynek sam na sam z Łukaszem Pietroniem. Kolejne dwie okazje na gola miał Paweł Piceluk, ale piłka nie wpadła do siatki. Ta sztuka udała się elblążanom w 18 min, kiedy na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Radosław Stępień. Olimpia nadal stwarzała sobie sytuacje, ale elblążanom wyraźnie brakowało skuteczności. Po dobrej indywidualnej akcji Damiana Szuprytowskiego, kolejny raz udanie interweniował bramkarz gości. Po chwili w pole karne wbiegł obrońca Olimpii Dawid Kubowicz, ale po jego mocnym strzale piłka odbiła się od słupka. Ostatecznie do przerwy elblążanie prowadzili 1:0.

Elbląg, Olimpia pokonała Granicę
(fot. Michał Skroboszewski)

W drugiej połowie gospodarze nadal atakowali i po dziesięciu minutach wygrywali 2:0. Stępień zagrał piłkę w pole karne z lewej strony boiska, a Korowaj interweniował tak niefortunnie, że wpadła ona do bramki. Kolejny fragment meczu to nieustanne ataki gospodarzy, którym jednak brakowało wykończenia. Elblążanie zdołali podwyższyć prowadzenie na kwadrans przed końcem pojedynku. Po podaniu Kubowicza z prawej strony do siatki trafił z łatwością Kamil Kuczkowski.
       Piłkarze z Agrykoli mogli wygrać znacznie wyżej, choć oczywiście najważniejsze są trzy zdobyte punkty. Zwycięstwo pozwoliło Olimpii awansować na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W najbliższej serii spotkań żółto-biało-niebiescy zagrają w Wikielcu.

Olimpia Elbląg - Granica Kętrzyn 3:0 (1:0)

Radosław Stępień 18, Mateusz Korowaj 55 (s), Kamil Kuczkowski 75

Zobacz tabelę III ligi.

Olimpia Elbląg:
Tułowiecki – Kubowicz, Stępień (63' Ressel), Bukacki, Sokołowski, Pietroń, Szuprytowski (63' Piotrowski), Piceluk (70' Kołosow), Maciążek, Iwanowski, Graczyk (72' Kuczkowski)
       Granica Kętrzyn: Korowaj – Traut, M. Rałowiec (76' Szymański), Rałowiec (76' Wepa), Wierzbowski, Swacha – Sock, Ostrowski, Wołowik, Wojnowski, Gan, Szerszeń

Wyniki 5. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Huragan Morąg - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:1, Wissa Szczuczyn - GKS Wikielec 2:2, Olimpia Elbląg - Granica Kętrzyn 3:0, Znicz Biała Piska - Warmia Grajewo 1:1, Rominta Gołdap - Jagiellonia II Białystok 1:1, KS Wasilków - Concordia Elbląg 3:3, MKS Korsze - Start Działdowo 1:0, Sokół Ostróda - MKS Ełk 3:2, ŁKS 1926 Łomża - Olimpia Olsztynek 2:1