Olimpia pokonała Start (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia pokonała Start (piłka nożna)

Zwycięstwem zakończył się kolejny mecz kontrolny piłkarzy Olimpii. Żółto-biało-niebiescy pokonali przy Skrzydlatej trzecioligowy Start Warlubie 1:0 (0:0). W sobotę do Elbląga przyjedzie Legia Warszawa.

Piłkarze z Agrykoli mają za sobą kolejny mecz kontrolny. Przygotowania do rundy wiosennej wchodzą w decydującą fazę. Do inauguracyjnego spotkania w Białymstoku pozostało zaledwie dziewiętnaście dni. W środowy wieczór elblążanie rywalizowali przy Skrzydlatej ze Startem Warlubie. Po golu Michała Bartkowskiego Olimpia pokonała trzecioligowca z grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej 1:0.
       Środowy pojedynek był wyrównany. Drużyny grając ambitnie starały się zdominować przeciwnika. Elblążanie mieli więcej z gry i zdołali w drugiej odsłonie strzelić zwycięskiego gola. Po prostopadłym podaniu, sam na sam z bramkarzem znalazł się Bartkowski i technicznym uderzeniem trafił pewnie do siatki.
       Przed kibicami Olimpii bardzo ciekawa sobota. Do Elbląga zawita Legia. Olimpia rozegra z warszawianami dwa mecze kontrolne. Wojskowych będą reprezentowali juniorzy oraz drugi zespół prawdopodobnie wzmocniony zawodnikami z pierwszej drużyny. Spotkania odbędą się o godz. 10 i o godz. 12 na boisku przy Skrzydlatej.

Olimpia Elbląg – Start Warlubie 1:0 (0:0)
       Bartkowski 79

Olimpia (I połowa): Daniel – Kowalczyk, Wenger, Kubowicz, Maciążek, Sokołowski, Pietroń M., Kolosov, Bojas, Kuczkowski, Piceluk. (II połowa): Tułowiecki – Domagała, Wenger, Iwanowski, Koza, Szuprytowski, Ressel, Stępień, Pietroń Ł., Graczyk, Bartkowski