Olimpia rozbiła rywala (piłka nożna)

Elbląg, Olimpia rozbiła rywala (piłka nożna)

Tempa nie zwalniają piłkarze Olimpii. Żółto-biało-niebiescy pokonali w wyjazdowym meczu MKS Korsze 6:1 (3:0) i zostali nowym liderem tabeli.

Zgodnie z planem
       Olimpia nie zawiodła swoich kibiców i po piątej serii spotkań po raz pierwszy w tym sezonie zasiadła na fotelu lidera. Elblążanie byli o kilka klas lepszym zespołem od MKS-u Korsze i rozprawili się z rywalem wygrywając aż 6:1.

Popis strzelecki

Pierwsza połowa meczu upłynęła żółto-biało-niebieskim na budowaniu bezpiecznej przewagi. Pierwszego gola zdobył w 21 min. pojedynku Kamil Kopycki. Nasza drużyna podwyższyła prowadzenie po półgodzinie gry, kiedy zespołową akcję wykończył Łukasz Pietroń. W ostatniej minucie pierwszej odsłony do siatki trafił jeszcze Kopycki i mecz był praktycznie rozstrzygnięty.
       Co ważne w drugiej odsłonie piłkarze z Agrykoli nie zwolnili tempa i walczyli o jak najwyższy rezultat. Olimpia była w każdym elemencie gry lepsza od przeciwnika i z łatwością strzelała kolejne gole. Dwa trafienia zaliczył Anton Kołosow, a popis skutecznej gry zakończył Jakub Bojas. Gospodarzy stać było jedynie na honorową bramkę w końcowych minutach pojedynku.

Teraz Huragan

Przed Olimpią pojedynek przed własną publicznością z Huraganem Morąg, który przegrał dziś na własnym boisku aż 0:4 z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. Liczymy, że elblążanie odniosą kolejne przekonywujące zwycięstwo. Mecz Olimpia – Huragan odbędzie się przy Agrykoli w sobotę 6 września o godz. 17.

MKS Korsze - Olimpia Elbląg 1:6 (0:2)

Mariusz Gąsiorowski 87 - Kamil Kopycki 21, 45, Łukasz Pietroń 30, Anton Kołosow 62, 68, Jakub Bojas 78

Zobacz tabelę III ligi

Wyniki 5. kolejki III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej:

Olimpia Olsztynek - Rominta Gołdap 2:1, Olimpia Zambrów - KS Wasilków 5:0, Concordia Elbląg - Płomień Ełk 1:1, Znicz Biała Piska - Jagiellonia II Białystok 2:2, Warmia Grajewo - ŁKS 1926 Łomża 1:2, Sokół Ostróda - Start Działdowo 0:0, MKS Korsze - Olimpia Elbląg 1:6, Huragan Morąg - Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:4, Puszcza Hajnówka - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:1